در روزگار نه چندان دور، گوشی‌های برند بلک بری مخصوصا به خاطر صفحه کلید QWERTY برای انجام امور اداری و برای مثال تایپ کردن متن ایمیل بسیار مناسب بودند. از طرفی با پیدایش آیفون‌های اپل و گوشی‌های اندرویدی، گوشی‌های بلک بری با آن طراحی منحصر به فرد به تدریج فراموش شدند.

از طرفی هم کمپانی چینی ارتباطی TCL مدتی بعد حق امتیاز تولید محصولات بلک بری را خرید و این برند را با معرفی گوشی‌های هوشمند مدرن‌تری احیا کرد. این گوشی‌های جدید درواقع ترکیبی از DNA بلک بری و اندروید بودند و امنیت در آن‌ها بهبود پیدا کرده بود و بسته نرم افزاری‌شان هم مخصوص کاربران حرفه‌ای طراحی شده بود. از آنجا که دنیای کسب و کار هم تا حدودی به تدریج در اکوسیستم اپل غرق شد، این گوشی‌های جدید بلک بری نتوانستند آنچنان که انتظار می‌رفت مورد توجه کاربران قرار گیرند.

بدین ترتیب روز گذشته اکانت رسمی BlackBerry Mobile در توییتر پایان دوره فعالیت TCL را رسما اعلام کرد. در این بیانیه مشخصا اعلام شده که حق امتیاز کمپانی TCL برای تولید و معرفی گوشی‌های برند بلک بری رسما در تاریخ ۳۰ اوت سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد و پس از تاریخ مذکور این کمپانی دیگر هیچ گوشی هوشمندی را از برند بلک بری به فروش نخواهد رساند.

البته دارندگان فعلی گوشی‌های بلک بری اصلا نگران نباشند. کمپانی TCL همچنان خدمات مشتریان را تا پایان اوت ۲۰۲۲ ارائه خواهد داد.

مطمئن هستیم که همچنان بسیاری از کاربران به برند بلک بری وفادار هستند. به همین خاطر امیدواریم یک کمپانی دیگر با این برند قرارداد منعقد کند و همچنان به روند تولید و عرضه گوشی‌های محبوب آن ادامه دهد.