پاکسازی کش آیفون( افزایش سرعت وبگردی)

پاکسازی کش آیفون  برای حفظ سرعت آن بسیار مهم است. پاک‌کردن کش آیفون، مرورگر شما را از گرفتار شدن در داده‌ها جلوگیری می‌کند. داده‌های زیاد در آیفون شما باعث می‌شود ه در نهایت سرعت شما برای انجام فعالیت‌هایتان کاهش پیدا کنید. در اینجا نحوه انجام آن در کروم، سافاری و فایرفاکس آورده شده است. اگر قصد دارید داده‌های خود را پاکسازی کنید در اینجا باا ما همراه باشید.

کی باید داده‌ها را پاک کرد؟

اگر آیفون شما کمی کندتر از حد معمول است، ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد. اما اگر متوجه شدید که به‌آرامی از برنامه‌ای به برنامه دیگر حرکت می‌کند و هر زمان که برگه‌های مرورگر را باز می‌کنید با مشکل مواجه می‌شوید، احتمالاً زمان آن رسیده است که حافظه پنهان گوشی خود را پاک کنید. می‌توانید این کار را در چند مرحله سریع انجام دهید و این ترفند ممکن است شما را از صرف هزینه برای ارتقای آیفون نجات دهد (مگر اینکه در مورد آیفون ۱۳ آینده نگران نباشید). همچنین می‌توانید فضای ذخیره‌سازی آیفون خود را مدیریت کنید تا به افزایش سرعت آن کمک کنید.

داده‌ها چطور باعث کاهش سرعت می‌شوند؟

به طور معمول، برای بازدید از یک وب‌سایت، تلفن شما نیاز دارد تا اطلاعاتی مانند عکس‌ها، بنرها و سایر داده‌ها را دانلود کند. برای کمک به‌سرعت بخشیدن به این فرایند، اکثر مرورگرهای اینترنتی برخی از آن داده‌ها را در حافظه پنهان ذخیره می‌کنند تا بازیابی آن آسان‌تر باشد. به این فکر کنید که یک بسته ۲۴ تایی نوشیدنی را در یخچال خود نگهداری کنید تا مجبور نباشید هر بار که می‌خواهید یک نوشیدنی بخورید به فروشگاه مواد غذایی بروید. این قضیه در میزان‌های کم می‌تواند کمک کننده باشد ولی روی هم جمع شدن این موارد جای زیادی می‌گیرد و برای سیستم آیفون شما دردسر درست می‌کند و باعث کند شدن آن می‌شود.

هنگامی که حافظه پنهان مرورگر شما قدیمی می‌شود و داده‌های بازیابی شده دیگر با داده‌هایی که واقعاً در وب‌سایت استفاده می‌شود مطابقت ندارد، همه چیز راحت‌تر می‌شود. ولی  نتیجه آن این است که  سرعت بارگذاری آهسته‌تر میشود و قالب‌بندی نامناسب وب‌سایت ممکن است آزاردهنده شود. به همین دلیل است که پاک‌کردن حافظه پنهان می‌تواند کمک کننده است. این کار به سایت‌ها شروعی تازه در مرورگر شما می‌دهد و فضای ذخیره‌سازی شما را آزاد می‌کند.

توجه داشته باشید که پاک‌کردن حافظه پنهان شما را از سایت‌هایی که در حال حاضر وارد آن شده‌اید خارج می‌کند. بااین‌حال، به‌طورکلی ارزش آن ناراحتی خفیف را دارد که هر از چند گاهی به‌سرعت کارها را ادامه دهید.

در اینجا راهنماهای گام‌به‌گام در مورد نحوه پاک‌کردن کش خود در آیفون خود بر اساس مرورگری که استفاده می‌کنید، آورده شده است. این متن را با ما ادامه دهید.

چگونه کش آیفون خود را در سافاری پاک کنیم؟

سافاری مرورگر پیش‌فرض آیفون‌ها است و می‌توانید کش خود را در چند مرحله کوتاه پاک کنید. توجه داشته باشید که با شروع iOS 11، پیروی از این فرآیند روی همه دستگاه‌هایی که به حساب iCloud شما وارد شده‌اند، تأثیر می‌گذارد. در نتیجه تمام حافظه پنهان دستگاه‌های شما پاک می‌شود و دفعه بعد که از آن‌ها استفاده می‌کنید باید وارد همه چیز شوید. در اینجا چه باید کرد:

 1. برنامه Settings را در آیفون خود باز کنید.
 1. Safariرا از لیست برنامه‌ها انتخاب کنید.
 2. به پایین بروید و Clear History and Website Data را انتخاب کنید.
 1. انتخاب خود را در کادر بازشو تأیید کنید.

بعد از انجام این مراحل، پاکسازی کش آیفون شما برای مرورگر سافاری به انجام رسیده است.

چگونه کش آیفون خود را در کروم پاک کنیم؟

کروم یکی دیگر از مرورگرهای محبوب برای کاربران آیفون است. فرایند کلی برای پاک‌کردن کش کروم به چند مرحله دیگر نیاز دارد و باید کارها را از طریق خود مرورگر کروم انجام دهید. به طور کل لازم است از طریق مراحل زیر برای پاک کردن کش کروم اقدام کنید.

 1. برنامه Chrome را باز کنید.
 1. سه‌نقطه پایین سمت راست را انتخاب کنید تا گزینه‌های بیشتری باز شود.
 1. به پایین بروید و تنظیمات را انتخاب کنید.
 1. در منوی بعدی Privacy را انتخاب کنید.
 1. سپس گزینه Clear Browsing Data را انتخاب کنید تا آخرین منو باز شود.
 1. محدوده زمانی موردنظر را در بالای منو (در هر نقطه از آخرین ساعت تا تمام زمان) انتخاب کنید.
 1. مطمئن شوید که Cookies، Site Data به همراه تصاویر و فایل‌های ذخیره شده در حافظه پنهان انتخاب شده است. در نهایت، Clear Browsing Data را در پایین صفحه بزنید.

بعد از گذراندن این مراحل، پاکسازی کش آیفون شما برای مرورگر کروم انجام شده است.

چگونه کش آیفون خود را در فایرفاکس پاک کنیم

اگر از طرف‌داران فایرفاکس هستید، نگران نباشید. پاک‌کردن کش در آیفون شما بسیار ساده است. فقط این مراحل را دنبال کنید.

 1. روی منوی همبرگر در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید تا گزینه‌های بیشتری باز شود.
 1. در منوی بعدی Privacy را انتخاب کنید.
 1. تنظیمات را در پایین آن منو انتخاب کنید.
 1. Data Managementرا انتخاب کنید.
 1. می‌توانید Website Data را برای پاک کردن داده‌ها برای سایت‌های جداگانه انتخاب کنید، یا برای پاک کردن داده‌ها از همه قسمت‌های انتخابی، Clear Private Data را در پایین صفحه انتخاب کنید.

وقتی کش را پاک می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

پاک‌کردن حافظه پنهان، داده‌های وب‌سایتی را که تلفن شما به‌صورت محلی ذخیره کرده است حذف می‌کند تا از دانلود آن داده‌ها در هر بازدید جدید جلوگیری شود. داده‌های موجود در حافظه پنهان شما به‌مرورزمان ایجاد می‌شوند و اگر بیش از حد حجیم شوند، می‌توانند سرعت کار را کاهش دهند. (زمانی که بررسی کردم، تلفن من حدود ۱۵۰ مگابایت داده در Chrome ذخیره شده بود.) پاک‌کردن این داده‌ها به سایت‌ها شروع جدیدی می‌دهد که ممکن است برخی از خطاهای بارگذاری را برطرف کرده و سرعت مرورگر شما را افزایش دهد. بااین‌حال، پاک‌کردن حافظه پنهان شما را از صفحات خارج می‌کند، بنابراین آماده باشید که دوباره به همه چیز وارد شوید.

هرچند وقت یکبار باید کشم را پاک کنم؟

اکثر مردم نیازی به پاک‌کردن حافظه پنهان خود بیش از یک یا دوبار در  ماه  را ندارند. این به‌طورکلی نقطه‌ای است که مرورگر شما یک کش به‌اندازه کافی بزرگ ایجاد می‌کند که شروع به کاهش سرعت کند. اگر به تعداد زیادی از سایت‌ها مراجعه می‌کنید، باید بیشتر از حالت عادی که ماهی یک بار است اقدام به پاک کردن کش مرورگر خودتان بکنید تا سرعت آیفون شما پایین نیاید.

منبع مطلب:

https://www.cnet.com/tech/mobile/how-to-clear-cache-on-iphone/?TheTime=2021-07-25T20:52:50&ServiceType=twitter&UniqueID=46592846-ED8A-11EB-BB48-28D296E8478F&ftag=COS-05-10aaa0b&PostType=link