سری جدید شیائومی ۱۱TPro

شیائومی ۱۱TPro چند روز پیش وارد بازار شد. این دستگاه یک پرچم دار فوق العاده است. علاوه بر پردازنده قوی اسنپدراگون ۸۸۸ ۵G این دستگاه در دو مدل با حافظه های رم ۸ و ۱۲ گیگابایتی عرضه شده است. این گوشی ستاپ دوربین فوق العاده ای دارد که لنز اصلی آن ۱۰۸ مگاپیکسلی است و از فیلم برداری ۸K30fps نیز پشتیبانی می کند که عالی است.

ویژگی

ویژگی که ۱۱TProرا از سایر گوشی های بازار و حتی سایر گوشی های شیائومی متمایز می کند شارژ فوق سریع ۱۲۰ واتی این دستگاه است. حالا ویدیو کالبد شکافی این گوشی منتشر شده که کانال معروف PBKreviews آن را منتشر کرده است.

شارژر

بعد از باز کردن کاور و پیچ های پنل بالایی گوشی ما شاهد قطعات داخلی دستگاه هستیم. نکته ای که در این ویدیو قابل توجه است سیستم خنک کننده جالب این دستگاه است. از آن جایی که پردازنده پرچم دار اسنپدراگون ۸۸۸ خود یک منشا تولید گرما زیاد است و از آن جایی که این دستگاه از شارژر ۱۲۰ واتی نیز پشتیبانی می کند، ما باید شاهد دمای بسیار زیاد گوشی باشیم که لازم است این گرما به درستی از دستگاه خارج شود تا مشکلی برای دستگاه ایجاد نکند.

خرابی باتری

چه از نظر خرابی قطعات داخل دستگاه و از آن مهم تر از نظر باتری نباید خرابی درون دستگاه ایجاد کند. چرا که دمای بالا از عوامل خطرناکی است که هم باتری را خراب می کند و هم خطر انفجار باتری دستگاه های الکترونیک را افزایش می دهد.

خنک سازی باتری

از این رو شیائومی برای خنک سازی دستگاه از مقدار زیادی مس و گرافیت درون گوشی به کاربرده است. ما قبلا هم مس را درون گوشی ها برای خنک سازی دیده بودیم اما استفاده از گرافیت کمتر در گوشی های هوشمند رواج دارد و ترکیب این دو برای خنک سازی خبر خیلی خوبی است و از مهندسی زیبا و پیچیده این شرکت برای تولید این پرچم دار خبر می دهد.

برای بررسی بیشتر و مشاهده تمام قطعات این دستگاه می توانید ویدیو کالبد شکافی زیر را تا انتها مشاهده کنید. 

نظر شما درباره شارژر های فوق سریع چیست؟ آیا به زودی باید دنبال شکست این پروژه ها به دلیل گرمای زیاد باشیم؟ یا می توان در آینده آن را به عنوان جزء مهمی از گوشی های هوشمند حساب کرد؟