رونمایی اپل در شهریور ماه

همان طور که می دانید، اپل شهریور ماه امسال از سری جدید آیفون های خود رونمایی کرد. این دستگاه ها از جمعه ۲ مهر ماه امسال به صورت رسمی در دسترس عموم قرار گرفت. از این رو بعد از معرفی مشتاقان تکنولوژی به کالبد شکافی این دو غول پرداختند.

کالبد شکافی آیفون ها

همواره کالبد شکافی آیفون ها برای مهندسین مهم بود است. چرا که به نوعی این دستگاه ها لبه مرز تکنولوژی هستند و خیلی ها می خواهند بدانند که چگونه اپل قطعات این دستگاه را درون بدنه گوشی جای داده است. در واقع آیفون های اپل مانند سایر پرچم دار های بازار از تراکم تکنولوژی بالایی برخوردار اند و همین موضوع کالبد شکافی آیفون ها را جذاب تر و زیبا تر می کند.

دلیل دیگر اهمیت کالبد شکافی آیفون های سری ۱۳

دلیل دیگر اهمیت کالبد شکافی آیفون های سری ۱۳ قفل سخت افزار قطعات گوشی است. چرا که اپل چند سال است تصمیم دارد تا با قفل کردن شماره سریال قطعات گوشی های خود امکان تعمیر این دستگاه ها را از سایر تعمیرکارن بگیرد.از این رو هر ساله تعمیرکاران موبایل منتظر اند تا ببیند امسال اپل برای آن ها چه آشی پخته است! گرچه به لطف مهندسین فوق العاده چینی هر ساله دستگاه های دور زدن این قفل ها تولید و عرضه می شود اما امسال شایعات حاکی از آن بود که اپل حتی قابلیت تصویر دادن صفحه نمایش تعویض شده را نیز به دلیل قفل بودن گرفته است. ولی خوشبختانه این موضوع واقعیت ندارد!

ویدیو کالبد شکافی آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو مکس

در این دو ویدیو به کالبد شکافی آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو مکس می پردازیم. همان طور که می بینید اپل به طور کلی طراحی خود را کمی تغییر داده است و سعی کرده است که قطعات را در کوچکترین حالت ممکن طراحی کند و درون آیفون قرار دهد. دلیل این کوچک سازی سایز قطعات داخلی آیفون هم استفاده از باتری با ظرفیت بیشتر است تا هم از پس صفحه نمایش با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی بر بیاید و هم باتری دهی بهتری داشته باشد. اما این موضوع تعمیر آیفون را برای تعمیرکاران سخت تر می کند. اما در دنیای تکنولوژی هیچ چیز غیر ممکن نیست. با هم این دو ویدیو را مشاهده کنیم:

نظر شما درباره آیفون های سری ۱۳ چیست؟ شما هم طراحی متفاوت داخلی قطعات آیفون را حس می کنید؟