ویدیو سامسونگ

سامسونگ ویدیو جدیدی در کانال یوتیوب خود متشر کرده است که در آن به بررسی مقاومت گوشی های پرچم دار تاشو خود پرداخته است. یکی جدی ترین چالش های طراحی گوشی های تاشو مقاومت آن است. چرا که قرار است به تعداد زیاد باز و بسته شود. همچنین به دلیل خم شونده بودن این دستگاه ها پوشش گلس روی دستگاه ها نمی تواند از شیشه باشد. از این رو خیلی مقاوم نیست و احتمال خراب شدن آن وجود دارد. از طرف دیگر هم چون این دستگاه ها ضد آب است و خم شونده اند باید آب نتواند از لولا ها نفوذ کنند. بنابراین مقاومت زد فولد و فلیپ خیلی مهم است. 

چهار تست مقاومت

سامسونگ ۴ تست به روی گوشی های جدید خود انجام داده است که مقاومت کلی دستگاه را در برابر انواع حالات استفاده اندازه گیری میکند.

تست اول

در تست اول سامسونگ ابتدا گوشی ها را در دستگاهی می گذارد که در شرایط آب و هوایی مختلف با گوشی ها کار می کند. و با این کار مقاومت گوشی را در شرایط آب و هوایی مختلف می سنجد. 

تست دوم

در تست دوم نیز سامسونگ دستگاه را محفظه آب قرار می دهد تا نفوذ پذیری آب درون دستگاه را تست کند. که این دستگاه ها از این تست نیز سر بلند بیرون می آیند.

تست سوم

اما تست سوم درباره  مقاومت دستگاه در برابر استفاده زیاد از قلم است. از آن جایی که پوشش زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ مانند سایر گوشی ها از شیشه های مقاوم نیست، این تست اهمیت زیادی دارد. در این تست رباتی ابعاد صفحه نمایش را اسکن می کند و مستمر به روی صفحه نمایش با استفاده از قلم سامسونگ خط رسم می کند. 

تست چهارم

در نهایت تست آخر درباره میزان باز و بسته شدن زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ است. در این تست هم رباتی دستگاه ها را مداوم باز و بسته می کند تا مقاومت گوشی را در برابر باز و بسته شدن بسنجد.

برای مشاهد این تست ها می توانید ویدیو زیر را تا انتها ببینید:

در مجموع نسل سوم زد فولد و زد فلیپ در برابر صدمات نسبت به نسل های گذشته خیلی مقاوم تر شده اند. اما باز هم سامسونگ باید به روی طراحی این دستگاه ها کار کند تا بتواند چالش های طراهی خم شونده را به طور اساسی حل کند. با حل شدن مشکلات طراحی خم شونده و پایین تر آمدن قیمت این دستگاه ها سامسونگ به راحتی می تواند بازار این سری از گوشی ها را که خیلی هم محبوب است از رقبا بگیرد و حرف اول را در این موضوع بزند. 

نظر شما درباره گوشی های خم شونده چیست؟ به نظر شما چقدر ارزش خرید دارند؟ آیا این دستگاه ها می توانند دنیای آینده گوشی های هوشمند را بگیرند؟