از مدتی پیش شاهد انتشار مطالبی منتسب به گوشی جدید سامسونگ از خانواده گلکسی S21 بودیم که انتظار می‌رود اوایل سال ۲۰۲۱ معرفی شود. در همین راستا ویدیویی هم در یوتیوب منتشر شده و این گوشی جدید را در کنار گوشی آیفون ۱۲ پرو مکس که کمپانی اپل اخیرا معرفی کرد، به نمایش گذاشته است.

در این ویدیو به خوبی می‌توان دو گوشی سامسونگ Galaxy S21 Plus و اپل آیفون ۱۲ پرو مکس را از نظر ابعاد بدنه، اندازه ماژول دوربین اصلی و برجستگی آن، فریم نمایشگر و عرض آن مقایسه کرد. در این مقایسه، بدون شک گوشی سامسونگ برنده است. این گوشی جدید همچنین یک ناچ بسیار کوچک برای دوربین سلفی در نمایشگر خود دارد در حالی که اپل گوشی پرچمدار آیفون ۱۲ پرو مکس خود را همچنان با همان ناچ بزرگ آیفون ۱۰ که سال ۲۰۱۷ طراحی کرده بود، روانه بازار کرده است.

علاوه بر این، گوشی اپل آیفون ۱۲ پرو مکس بدنه کاملا تخت با لبه‌های تیز دارد و در مقایسه با آن گوشی سامسونگ با لبه‌های خمیده طراحی شده است. البته نمایشگر در هر دو گوشی موردنظر تخت است.

انتظار می‌رود که گوشی سامسونگ Galaxy S21 در ژانویه سال آینده میلادی معرفی شود اما همچنین انتظار نداریم که سامسونگ ما را در این مراسم با معرفی تکنولوژی و نوآوری خلاقانه به خصوصی شگفت زده کند. البته هنوز مدت زیادی تا ژانویه باقی مانده است و امیدواریم در این بازه زمانی جزئیات بیشتری درباره گوشی جدید Galaxy S21 منتشر شود.

توسعه گوشی سامسونگ Galaxy S21 با حسگر اثرانگشت بزرگ و پرسرعت

یک افشاگر معتبر با نام کاربری Ice Universe که معمولا خبرهای معتبری را منتشر می‌کند، مطالبی را درباره بهبودهای چشمگیر در طراحی و توسعه گوشی سامسونگ از خانواده Galaxy S21 منتشر کرده است.

به گفته این افشاگر، گوشی جدید Galaxy S21 به حسگر بزرگ‌تر و پرسرعت‌تر زیر نمایشگر مجهز می‌شود. این حسگر اولتراسونیک در Galaxy S10 در ابعاد ۴ در ۹ میلی متر طراحی شده بود و حالا قرار است به ابعاد ۸ در ۸ میلی متر ارتقا پیدا کند. علاوه بر این به افزایش سرعت تشخیص اثرانگشت تا دو برابر اشاره شده است. در خانواده گوشی سامسونگ Galaxy S21 دیگر لازم نیست که کاربر انگشت خود را چند ثانیه روی حسگر نگه دارد بلکه لمس کوتاه هم کفایت می‌کند.

نسخه استاندارد این خانواده به نام Galaxy S21 با شناسه SM-G991U مجوز FCC دریافت کرده است. این رگولاتوری آمریکایی پشتیبانی گوشی سامسونگ از شارژ سریع ۲۵ واتی را موردتایید قرار داده است. همچنین انتظار داریم این گوشی هوشمند از شارژ بی سیم ۹ واتی پشتیبانی کند.