گوشی هوشمند Xperia Pro-I سونی اخیرا با تمرکز بر دوربین و مقوله تصویربرداری معرفی شده است. حالا شرکت سونی نیز ویدیوهایی درباره توانایی دوربین Xperia Pro-I منتشر کرده است.

شرکت سونی به  Xperia Pro-I جدید خود بسیار افتخار می‌کند و با دلایل موجه و منطقی از آن تعریف و تمجید می‌کند. اگر بخواهیم صادقانه این گوشی را تحت بررسی قرار دهیم، Xperia Pro-I  بیشتر شبیه یک ابزار حرفه‌ای است، مانند یک دوربین DSLR  تا یک گوشی هوشمند همه منظوره. پس منطقی است که با آن همانند یک دستگاه حرفه‌ای رفتار کنیم. همچنین به استفاده کنندگان حرفه‌ای اجازه آزمایش و ارائه نظر درباره آن را بدهیم.

این دقیقا همان کاری است که سونی از زمان معرفی این گوشی انجام داده است. پس از انبوهی از آزمایش های سخت‌افزاری و ارائه توضیحاتی از ویژگی‌ها و ویدئوهای نمایشی این دستگاه، غول ژاپنی اکنون شروع به ارائه تجربه افراد حرفه‌ای بیشتری برای Xperia Pro-I کرده است.

تاکاشی نامیکی  یک عکاس دنیای طبیعت، کار شگفت‌انگیزی انجام می‌دهد و بسیاری از ویژگی‌های عکاسی برجسته و جنبه‌های متفاوت Xperia Pro-I را در قالب مصاحبه ای در این ویدیو، به صورت کامل و با تعداد زیادی نمونه عکس با کیفیت بالا، به نمایش گذاشته است.

توانایی های دوربین گوشی Xperia Pro-I

در صورتی که بررسی اولیه این دستگاه را در ویترین‌های فنی از دست داده‌اید، این ویدیو را مشاهده کنید. جذابیت اصلی دوربین اصلی Xperia Pro-I، حسگر غول پیکر ۱ اینچی و رزولوشن ۲۰ مگاپیکسلی با سیستم دیافراگم دوگانه (f/2.0 و f/4.0)است. انداره بزرگ پیکسل‌های (۲٫۴ میکرومتر)، محدوده داینامیکی بالا و ردیابی سوژه به صورت لحظه‌ای از دیگر ویژگی‌های مهم این دوربین است.

اگر شما بیشتر به فیلمبرداری علاقه مند هستید، سونی شما را نیز با مجموعه ای از ویژگی ها و به ویژه حالت تصویربرداری سینمایی عمیق و قدرتمند ، تحت پوشش قرار می دهد. ویدیویی که به‌تازگی به سبک ولاگ منتشر شده را می‌توانید در این جا ببینید.

سونی

و اگر به این نوع محتوا علاقه دارید، قطعا باید پروژه داخلی سونی را که با برنامه Cinema Pro در Xperia Pro-I گرفته شده است، بررسی کنید. ما مطمئن شدیم که ویدیوی خود را با کیفیت  ۴Kآپلود کرده ایم تا واقعاً تصویر کامل را به شما ارائه دهیم. و همچنین در مورد جنبه‌های فیلمبرداری دستگاه، یک نوشته بسیار عمیق داریم.

از سوی دیگر، فیلمساز و کارگردان فیلیپ بلوم و همچنین خالق ویدیوی یوتیوب سارا دیتسچی نیز نظرات، تجربیات و برخی فیلم‌های ویدئویی خود را از Xperia Pro-I به اشتراک گذاشته‌اند که می‌توانید در لیست پخش زیر مشاهده کنید.

 

منبع مطلب