وضعیت دارک مود یا همان وضعیت تاریک سرانجام برای اپلیکیشن واتسپ منتشر شد. از طرفی متاسفانه این موضوع درباره واتسپ نسخه دسکتاپ صدق نمی‌کند. از طرفی هم با ترفندی ظریف می‌توانید از یک تم تیره برای این نسخه بهره بگیرید. هرچند که توسعه دهندگان نرم افزاری خدمات واتسپ به طور جدید در تلاش هستند تا نسخه تاریک واتسپ دسکتاپ را به زودی ارائه دهند.

اگر واتسپ نسخه دسکتاپ دارید، کافی است با کلیک راست کردن و سپس انتخاب Inspect از منوی به نمایش درآمده این مراحل را دنبال کنید. سپس کدهای برنامه نویسی برنامه و کنسول ویرایش در سمت راست تصویر ظاهر می‌شوند. در این کدها می‌توانید body class= web را مشاهده کنید. Web کلاس تم اصلی برنامه است که در حال استفاده از آن هستید. راهکار آسان این است که web dark را جایگزین آن کنید. پس از جایگذاری این عبارت، با فشردن کلید ENTER آن را تایید کنید. حالا دیگر واتسپ نسخه وب از تم تیره استفاده می‌کند.

به محض آنکه زبانه را ببندید یا تازه سازی کنید، تم به طور خودکار به حالت روشن خودش بازمی‌گردد. اما انتظار می‌رود که سوییچ دستی برای این امکان در آینده نزدیک در دسترس قرار بگیرد.

گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

همچنین شایان ذکر است که اتاق‌های گفتگوی جدید پیام رسان فیسبوک دارای قابلیت‌های ویژه‌ای هستند که همچنین قرار است در اینستاگرام و واتسپ هم شاهد حضورشان باشیم. مارک زاکربرگ این موضوع را در فیسبوک تأیید کرده است.

این بیانیه ممکن است کاربران واتسپ را خشنود کند زیرا قابلیت Messenger Rooms اساسا کاربران را قادر می‌سازد تا سقف ۵۰ کاربر را در تماس ویدیویی خود دعوت کنند. این امکان زمانی در گزارش‌ها دیده شد که خبرگزاری WABetainfo توانست به کدهای نسخه بتای واتسپ ۲٫۲۰٫۱۳۹ دسترسی پیدا کند. ظاهرا این نسخه شامل میانبرهایی از قابلیت Messenger Room درون اپلیکیشن می‌شود و در دست توسعه قرار دارد. این میانبر کاربران را قادر می‌سازد به سرعت برای تماس خود Room بسازد و به اپلیکیشن Facebook Messenger هم بازگردد.

Messenger Room سرویس جدیدی است که کاربران را قادر می‌سازد برای کنفرانس ویدیویی اتاق‌های مختلف ایجاد کنند. کاربران می‌توانند افراد را با ارسال لینک به این اتاق‌ها دعوت کنند تا این کاربران هم به کنفرانس ویدیویی اضافه شوند؛ حتی اگر حساب کاربری در فیسبوک نداشته باشند. این سرویس ابتدا در اپلیکیشن فیسبوک ارائه شد و حالا در حال انتشار در سطح جهانی است.