واتس اپ قابلیتی را برای اتصال دستگاه ها بدون نیاز به گوشی هوشمند برای آنلاین بودن ارائه می دهد

 واتس‌ اپ اخیرا قابلیت جدیدی را ارائه کردع است. چند ماه است که واتس‌اپ در حال آزمایش قابلیتی است که به کاربران امکان می‌دهد حساب خود را به دستگاه‌های ثانویه پیوند دهند و بدون تلفن هوشمند اولیه به ارسال و دریافت پیام‌ها ادامه دهند. این ویژگی اکنون به طور رسمی برای همه کاربران واتس‌اپ در آخرین به‌روزرسانی واتس‌اپ در هر دو نسخه اندروید و iOS ارائه شده است.

پیش‌ازاین، قبل از اینکه بتوانید مکالمه‌ای را در مرورگر وب متصل خود انجام دهید، باید مطمئن می‌شدید که تلفن هوشمند اصلی شما همچنان به اینترنت متصل است.

هنگام فعال‌کردن این ویژگی در تلفن هوشمند خود، باید این ویژگی را انتخاب کنید – که همچنان در “بتا” برچسب‌گذاری شده است. پس از فعال‌شدن، قبل از اتصال مجدد به دستگاه جدید، پیوند شما از همه دستگاه‌ها لغو می‌شود. پس از پیوند، تقریباً به همین صورت عمل می‌کند، با این تفاوت که می‌توانید بدون درنظرگرفتن اینکه گوشی هوشمند اصلی شما آنلاین است یا نه، چت کنید. به‌علاوه، پیام‌ها و تماس‌ها همچنان رمزگذاری شده‌اند.

امکان کار با واتس اپ وب تا ۱۴ روز

اکنون، دستگاه‌های مرتبط می‌توانند تا ۱۴ روز پس از آفلاین شدن تلفن هوشمند اصلی، پیام دریافت و ارسال کنند. اگر در موقعیتی هستید که گوشی هوشمند خود را به طور موقت گم کرده‌اید و نیاز به برقراری ارتباط با افراد از طریق واتس‌اپ دارید، یا اگر باتری گوشی هوشمند شما تمام می‌شود اما در نزدیکی یک رایانه متصل هستید، ممکن است این قابلیت جدید واتس اپ برای شما مفید باشد.

متأسفانه، محدودیتی در iOS وجود دارد که به شما اجازه نمی‌دهد پیام‌ها یا رشته‌های مکالمه را از یک دستگاه مرتبط حذف کنید. محدودیت دیگر این است که هنوز نمی‌توانید تبلت یا گوشی هوشمند ثانویه را به هم متصل کنید.

برای بررسی این ویژگی، به آخرین نسخه واتس‌اپ به‌روزرسانی کنید و روی منوی سه‌نقطه ضربه بزنید. سپس روی «دستگاه‌های مرتبط» ضربه بزنید و این ویژگی را فعال کنید. نظر شما در باره این قابلیت جدید وات اپ چیست؟ اگر تجربه استفاده از آن را دارید، خوشحال می‌شویم نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب، یک مقاله ترجمه است. اگر شما تمایلی به مشاهده یا مطالعه منبع اصلی اخبر دارید، می‌توانید با مراجعه به این لینک، منبع موردنظرتان را پیدا کرده و  به آن دسترسی داشته باشید. البته، در صورت به دست رسیدن اخبار بیش‌تر و یا اضافه شدن قابلیت جدید به واتس اپ، ما آن را در همین سایت با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.