چندین گزارش نشان دهنده این هستند که توسعه واتس اپ ادامه دارد، زیرا پلتفرم پیام رسانی واتساپ علاوه بر ویژگی‌های جدید دیگر، در حال کار بر روی ایجاد دو برنامه جدید برای کاربران macOS و Windows است.

واتس‌اپ مدتی است که روی رایانه‌ها در دسترس بوده است، اما در اصل یک برنامه تلفن همراه است که برای دسکتاپ سازگار شده است. به گفته منبعی از ایتالیا، این در آینده تغییر خواهد کرد، زیرا این شرکت در حال توسعه یک برنامه کاملاً جدید برای ویندوز و macOS است.

Aggiornamenti Lumia اسکرین شات ها و گیف هایی را منتشر کرده است که نشان دهنده این است که نرم افزار جدید چگونه خواهد بود و ویژگی های کلیدی اش چه خواهند بود.

واتس اپ

ویندوز

واتس اپ UWP (پلتفرم جهانی ویندوز، به برنامه اجازه می دهد تا در ایکس باکس نیز استفاده شود) مطابق با ویندوز ۱۱ با پنل های نیمه شفاف طراحی خواهد شد. حتی زمانی که از برنامه بیرون هستید طبق معمول اعلان ها را دریافت خواهید کرد، و بالا آمدن آن بیش از یک ثانیه طول نمی‌کشد.

ALumia فاش کرد که این برنامه دارای یک ویژگی طراحی است که برای دستگاه هایی با صفحه نمایش لمسی بسیار زیبا خواهد بود.

واتس اپ

تنظیمات در شش بخش دسته بندی می شوند: تنظیمات عمومی، حساب، چت، اعلان ها، ذخیره سازی، راهنما. این برنامه بسیار شبیه اسکایپ به نظر می رسد، اما برخی عناصر طراحی مسطح و رنگ سبز همیشگی حباب های مکالمه آن را از اسکایپ متفاوت می سازد.

macOS

WABetaInfo اضافه کرد که نسخه جدید به macOS نیز می آید. تغییرات اصلی یک رابط کاربری بهبود یافته خواهد بود، اما ETA هنوز ناشناخته است.

بسیاری از تنظیمات موجود در نسخه‌ی موبایل به این برنامه افزوده شده و راحت‌تر از گذشته می‌توانید تغییرات مختلفی را بر روی اکانت خود اعمال کنید. باید خاطرنشان کنیم حدود ۲ سال قبل خبرهای مربوط به نسخه‌ی UWP واتساپ منتشر شد و بعد از گذشت این زمان طولانی، مهندسان واتساپ بالاخره نسخه‌ی بتای آن را آماده کرده‌اند.

 

 

منبع مطلب