واتس‌اپ و آزاردهنده شدن پیام‌های صوتی

واتس‌اپ به‌زودی می‌تواند یک ویژگی را برای ساده‌تر کردن تجربه گوش‌دادن به پیام‌های صوتی درحالی‌که به کاربران آزادی بیشتری می‌دهد، معرفی کند.

 

“پخش‌کننده پیام‌های صوتی جهانی” که برای اولین بار توسط WABetaInfo مشاهده شد، به کاربران اجازه می‌دهد تا پیام‌های صوتی را در هر کجا که در WhatsApp هستند گوش دهند. در حال حاضر، پیام‌های صوتی فقط از صفحه چت فرستنده پخش می‌شوند. در صورت خروج از این صفحه، پخش پیام متوقف می‌شود.

پخش کننده پیام‌های صوتی WhatsApp چگونه کار می کند؟

ظاهراً این ویژگی نیاز به طراحی مجدد قابل‌توجهی ندارد، اما چند تغییر در UI وجود خواهد داشت. با قضاوت در مورد اسکرین شاتی که توسط WABetaInfo به اشتراک گذاشته شده است، در حال پخش پیام‌های صوتی می‌توان یک نوار بالای اختصاصی را که در بالای صفحه WhatsApp نصب شده است دریافت کرد. علاوه بر این، این نوار ممکن است شامل کنترل‌های اصلی مانند مکث، پخش و قطع باشد. این نوار همچنین از هر صفحه‌ای در WhatsApp قابل دسترسی است.

 

آیا باید از WhatsApp ، Telegram یا Signal استفاده کرد؟

 

در مقایسه با پشتیبانی از چند دستگاه، به نظر می‌رسد یک افزودنی جزئی باشد، اما می‌تواند برای پیام‌های بلندتر صوتی مفید باشد. به‌جای اینکه در حین گوش‌دادن به ضبط ده‌دقیقه‌ای به صفحه فرستنده متصل شوند، کاربران می‌توانند در برنامه دیگر فعالیت‌های دیگری را انجام دهند. مشخص نیست که آیا واتس‌اپ این کنترل را کمی جلوتر می‌برد و به کاربران امکان می‌دهد در صورت تغییر برنامه، پیام‌های صوتی را در پس‌زمینه پخش کنند. در حال حاضر هیچ نشانه‌ای در این مورد وجود ندارد.

 

اگرچه این ویژگی درحال‌توسعه است، اما خیلی هیجان زده نشوید. WABetaInfo خاطرنشان می کند که این ویژگی هنوز برای آزمایش کننده‌های بتا در دسترس نیست. همچنین در iOS مشاهده شد، اما ظاهرا نسخه اندروید نیز در دست ساخت است. در مورد تاریخ انتشار نیز خبری نیست.

 

منبع