قابلیت های جدید، پشت سر هم

فیس بوک یا همان مالک اصلی واتسآپ، چند روز قبل از قابلیت انتقال چت ها از ios به اندروید رونمایی کرد. این خبر خیلی سر و صدا کرد و کار را برای مهاجرت از اندروید به ios خیلی راحت تر کرد. اما این شرکت قول داد این قابلیت را که فعلا فقط در اختیار برخی محصولات سامسونگ است برای سایر گوشی های هوشمند اندرویدی نیز توسعه دهد. همچنین احتمالا به زودی شاهد این قابلیت به صورت برعکس در گوشی های آیفون نیز باشیم. اما اکنون واتسآپ به معرفی قابلیت پشتیبانی گیری امن روی آورده است. از آن جایی که سیاست های این شرکت خیلی به روی امنیت در پیام رسان خود تاکیید دارد، این قابلیت نیز در همین راستا است.

واتسآپ
واتسآپ

دقیقا با چه پروتکل امنیتی این آپدیت کار می کند

طبق این خبر شما از این به بعد می توانید در دستگاه آیفون خود زمانی که خواستید نسخه پشتیبان از داده ها تهیه کنید، می توانید این کار را با استفاده از پروتکل امنیتی EndToEnd انجام دهید. شما با استفاده از این قابلیت امنیت پشتیبان گیری خود از داده ها را بالا می برید و با خیال راحت می توانید از چت های خود Backup تهیه کنید.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان با این قابلیت

طبق این خبر که سایت فون آرنا آن را منتشر کرده است، شما می توانید به راحتی پس از انتخاب این گزینه برای نسخه پشتیبان خود رمز عبور تعریف کنید. زمانی هم که خواستید نسخه پشتیبان خود را مجدد بازیابی کنید، حتما لازم است تا رمز عبوری را که تنظیم کردید، مجدد وارد کنید. پس از وارد کردن رمز شما می توانید نسخه پشتیبان گرفته شده را بازیابی کنید. 

برای اندروید همچنان منتظر باشید

واتسآپ فعلا این قابلیت را برای گوشی هایی که سیستم عامل ios دارند، رونمایی کرده است. اما گفته است که بزودی این قابلیت برای اندروید نیز معرفی می شود. علاوه بر این ما همچنان منتظر قابلیت انتقال چت ها از اندروید به آیفون هستیم. باید دید واتس آپ با چه اولیتی و چه بازه زمانی از این قابلیت ها رونمایی می کند و نقشه راه این شرکت برای بهبود تجربه کاربری استفاده از این پیام رسان چیست.

نظر شما چیست؟

به نظر شما واتسآپ می تواند با این کار ها خود را محبوب تر کند؟ و ممکن است این شرکت برخی سیاست های ثابت خود را که کاربران را اذیت می کند و رقبا آن سیاست ها را ندارند، کنار بگذارد؟