اخبار جدید حاکی از آن است که هواوی یا شاید آنر بتواند روی تلفن هوشمند با قابلیت بزرگنمایی دیجیتال ۵۵ برابر کار کند. تصویر زیر، تصویری از برنامه دوربین EMUI با بزرگنمایی ۵۵ برابر است که که توسط یک راهنما به اشتراک گذاشته شده است. هم اکنون این گزینه در برنامه دوربین هیچ کدام از گوشی های هواوی یا آنر وجود ندارد.

گوشی-هواوی-آنر-دوربین گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
هواوی بیش از یک دهه است که تلفن هوشمند تولید می‌کند، با این حال هوای، تا قبل از تولید هواوی p9 و p9 plus که اولین گوشی هوشمند هواوی بود که با همکاری Leica تولید شدند، روی دوربین تمرکز چندانی نداشتند.
سپس، P20 Pro و P30 Pro با بزرگنمایی نوری ۳ برابر و به ترتیب با بزرگنمایی نوری پراسکوپ ۵ برابر آمدند. این دو دستگاه پایه و اساس فعلی Huawei P40 Pro Plus را با بزرگنمایی نوری ۱۰ برابر پراسکوپ ایجاد کردند.
جدا از قابلیت بزرگنمایی نوری، این تلفن های هوشمند از قابلیت بزرگنمایی دیجیتالی بسیار بالا نیز پشتیبانی می کنند، تا بزرگنمایی ۵۰ برابر در P30 Pro / P40 Pro و بزرگنمایی ۱۰۰ برابر در P40 Pro Plus.این عکس از بزرگنمایی دیجیتالی حداکثر ۵۵ برابر پرده برداری می‌کند که در هیچ کدام از گوشی های هواوی یا آنر موجود نیست.
وبلاگ نویسی که این عکس را منتشر کرده است مطمعن نیست که آیا این پدیده به تولید انبوه خواهد رسید یا خیر.

گوشی-هواوی-آنر-دوربین گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
اگر این محصول به مرحله تولید برسد، Huawei و Honor در خط تولید خود مانند سری Honor 30، سری Mate 30s و سری Nova 7 تعدادی دستگاه در خط تولید دارند. هر کدام از مدل های Pro از این ترکیب ها می توانند بزرگنمایی ۵۵ برابر داشته باشند از جمله Honor 30 Pro آینده.
در حال حاضر، ما فقط جزئیات دوربین Honor 30 Pro را در اختیار داریم که چند روز پس از آن یک دوربین پراسکوپ منتشر شد، که یک مدعی قوی برای بزرگنمایی موردنظر ۵۵x است.