هواوی اوایل امسال از ساعت هوشمند واچ فیت با نمایشگر امولد و دوام شارژد ۱۰ روزه رونمایی کرد. این شرکت حالا همان دستگاه را با دو رنگ جدید به‌روز کرده، تغییراتی روی آن صورت داده و نام هواوی واچ فیت Elegant را روی آن گذاشته است.
در نسخه الگانت این ساعت از از فریم استیل ضدزنگ صیقلی و بند نرمی از جنس فلوئور الاستومر استفاده شده است. مواد سازنده بند واچ فیت الگنت با بند سیلیکونی عادی نسخه قبلی این ساعت فرق می‌کند و در برابر حرارت، رطوبت، چربی و کش آمدن مقاومت بیشتری دارد.

بندهای فلوئور الاستومر کمی گران‌ترند اما دوام بیشتری دارند و با احتمال کمتری منجر به بروز واکنش‌های آلرژیک می‌شوند. هواوی واچ فیت الگنت دارای یک نمایشگر مستطیلی ۱٫۶۴ اینچی از نوع امولد می‌باشد که در سمت راست آن یک دکمه قرار گرفته است. سیستم عامل این دستگاه Lite OS نام دارد که خود هواوی آن را توسعه داده.

ویژگی مهم واچ فیت الگنت چیپست Kirin A1 است که طبق ادعای این شرکت می‌تواند تا ۱۲ روز دوام انرژی داشته باشد. از دیگر مشخصات این دستگاه باید گفت مجهز به حسگر داخلی GPS، حسگر ضربان قلب مداوم و ردیاب ۲۴ ساعته غلظت اکسیژن خون، پیگیری سلامت بانوان و عادات ماهیانه و ردیابی و آنالیز خواب به کمک فناوری TruSleep 2.0 می‌باشد. این ساعت جذاب در دو رنگ سفید یخی (با رگه‌های طلایی) و مشکی نیمه‌شب (با سگک و فریم نقره‌ای) عرضه خواهد شد. هواوی این ساعت را از تاریخ ۲۶ مارس مصادف با فروردین ۱۴۰۰ با قیمت آن ۱۱۰ پوند ابتدا به بازار بریتانیا می‌فرستد و انتظار می‌رود به سرعت به عرضه جهانی برسد.