هواوی سیستم عامل جدید خود را تحت عنوان هارمونی معرفی کرد. شایعه شده بود که این سیستم عامل قرار است جایگزینی برای سیستم عامل اندروید در محصولات هواوی باشد. این سیستم عامل در چین تحت عنوان HongMeng عرضه خواهد شد. هواوی عنوان کرده که این سیستم عامل علاوه بر گوشی‌های هوشمند در اسپیکرهای هوشمند، گجت‌های پوشیدنی و سیستم‌های هوشمند خودروها قابل استفاده خواهد بود. بدین ترتیب برقراری ارتباط شبکه‌ای بین محصولات متعدد هواوی بسیار آسان خواهد شد. به دلیل اینکه این سیستم عامل برای دستگاه‌های مختلف قابل استفاده است می‌توان آن را رقیبی برای فیوشا گوگل دانست که به زودی معرفی خواهد شد.

این سیستم عامل سرعت بالایی دارد و قابل روت شدن نیست. همچنین این سیستم عامل از پلتفرمی برای جلوگیری از آسیب پذیری در حوزه‌های امنیتی و حساس بهره می‌برد.

از سال ۲۰۱۷ کار بر روی این سیستم عامل شروع شده است و قرار است برای اولین بار روی نمایشگرهای هوشمند هواوی نصب شود. همچنین ادعا شده است که این سیستم‌عامل در زمینه‌های گرافیکی نیز قابلیت خوبی دارد و می‌تواند پاسخگوی نیاز کاربران در این زمینه باشد.

نمایشگر هوشمند Honor اولین دستگاهی است که این سیستم‌عامل در آن استفاده خواهد شد و هواوی قصد داردپ فعلا به استفاده از سیستم‌عامل اندروید در گوشی‌های خود ادامه دهد.