هوآوی نوا ۹

هوآوی نوا ۹ و مشخصاتش فاش شد. هواوی سری ۲۳ نوا را در ۲۳ سپتامبر  امسال معرفی می‌کند، اما دو گوشی از این سری قبلاً به صورت آنلاین لیست شده‌اند. هوآوی نوا ۹ پرو با شماره مدل RTE-AL00 و با برگه مشخصات کامل، کمی قبل، در TENAA ظاهر شد.

همچنین یک سری عکس‌ زنده هم از این مدل فاش شد. این گوشی‌ها بسیار شبیه به سری Honor 50 هستند، که نشان می‌دهد توسعه این دو خط، قبل از جدایی این دو شرکت آغاز شده است. شایعات همچنین ادعا می‌کنند که آن‌ها مشخصات زیادی از جمله چیپست، اندازه و باتری را به اشتراک می‌گذارند.

سایر مشخصات

هوآوی نوا ۹ پرو دارای صفحه نمایش ۶٫۷۲ اینچی با نرخ تازه سازی صفحه ۱۲۰ هرتز و نرخ نمونه برداری لمسی ۳۰۰ هرتز خواهد بود. گفته می‌شود دوربین اصلی  این گوشی دارای سنسور ۵۰ مگاپیکسل است، در حالی که سه دوربین دیگر دارای کیفیت ۸ مگاپیکسل، ۲ مگاپیکسل و ۲ مگاپیکسل هستند. دو دوربین ۳۲ مگاپیکسلی در جلو وجود دارد که به احتمال زیاد  دوربین‌های ترکیبی گسترده و فوق عریض هستند.

بخش دوربین ممکن است ه‍وآوی نوا ۹ پرو را از Honor 50 Pro متمایز کند، اما هر دو گوشی رد پایی از طراحی مشابه را دارند. آنها همچنین از پردازنده مشابه ۲٫۴ گیگاهرتز استفاده می‌کنند، اما ادعا می‌شود که هواوی بار دیگر اتصال ۵G را قطع کرده و چیپست Snapdragon 778G را به LTE محدود می‌کند، زیرا  درگیر مشکلات مربوط به ثبت اختراع ایت که  ناشی از ممنوعیت ایالات متحده است.