هوآوی تحت فشار شدید تحریم‌های امریکا به فعالیت خود سرسختانه ادامه می‌دهد و برای حفظ بقای خود در بازار می‌جنگد. از طرفی تاثیرات چشمگیر این مشکل حالا در بخش‌های مختلف دیده می‌شود.

آینده نامطمئن هوآوی

برخی منابع از زنجیره تامین به خبرگزاری DigiTimes خبر داده‌اند که کمپانی هوآوی اخیرا سفارش قطعات موردنیاز را برای توسعه گوشی جدید خانواده Mate 40 خود تا حدود ۳۰ درصد کاهش داده است.

این تغییر در سفارش به تامین کنندگان همچنین نشان می‌دهد که کمپانی هوآوی پیش بینی می‌کند تقاضا برای گوشی جدید Mate 40 و Mate 40 Pro پس از آغاز عرضه کم‌تر از پیش بینی قبلی و نسل گذشته باشد. همچنین تغییر در سطح سفارش نشان دهنده تاثیر منفی تحریم‌های اخیر دولت آمریکا روی عملکرد کمپانی هوآوی است.

هواوی-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

کمپانی هوآوی حالا نه تنها نمی‌تواند اپلیکیشن‌های مبتنی بر گوگل را به طور پیش فرض روی گوشی‌های جدید خود نصب کند، بلکه در آینده همچنین قادر نیست در توسعه پردازنده ساخت خودش Kirin هم از تکنولوژی همکاران آمریکایی خود بهره بگیرد. به زبان ساده، کمپانی هوآوی دیگر قادر نیست قطعات موردنیاز خود را از کمپانی کوالکام و سایر همتایان آمریکایی آن تامین کند.

تحریم‌های امریکا علیه هوآوی از تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) با قدرت بیشتر اعمال می‌شود. گفته می‌شود که کمپانی هوآوی در این بازه زمانی در حال تامین و انبار کردن قطعات موردنیازش است تا بتواند در ماه‌های آینده همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. ظاهرا این میزان سفارش دریافت شده برای حفظ بقای هوآوی تا ۳ الی ۶ ماه آینده کافی است.

کمپانی هوآوی اخیرا به طرفداران وفادار خود اطمینان داد که گوشی جدید Mate 40 حتما مجهز به پردازنده جدید Kirin معرفی می‌شود. اما وقتی موجودی انبار از این قطعه به اتمام رسید چه پیش می‌آید؟