تحریم‌های سنگین دولت آمریکا علیه کمپانی هوآوی این سازنده چینی را وادار به یافتن راهکارهای مختلف برای حفظ بقای خود کرده است. ظاهرا یکی از این راهکارها هم فروش برند زیرمجموعه هوآوی به نام آنر است. روز گذشته گزارش شد که تمامی موارد درباره فروش این برند به سرانجام رسیده و احتمالا تا ۲۰ نوامبر به طور رسمی صاحب جدید برند آنر اعلام خواهد شد. خبرگزاری رویترز به نقل از برخی منابع آگاه و اختصاصی خود از صاحب جدید برند آنر خبر داده است.

صاحبان جدید برند آنر به طور مشارکتی دولت شنژن و پخش کننده تلفن‌های همراه به نام Digital China هستند. در این میان Digital China سرانجام با ۱۵ درصد سهام به یکی از بزرگ‌ترین سهامداران آنر تبدیل شده است.

سهامداران جدید به دنبال خرید آنر قصد دارند بخش عمده تیم مدیریت را که شامل بیش از ۷ هزار کارمند می‌شود، نگه دارند.

DigiTimes: هوآوی به رتبه هفتم سقوط می‌کند

پس از سه سال متمادی کاهش فروش گوشی‌های هوشمند، این امار از سال آینده به لطف افزایش استفاده از خدمات ارتباطی پیشرفته ۵G دوباره افزایش پیدا می‌کند. براساس گزارش DigiTimes میزان تقاضا برای شبکه ارتباطی ۵G از سال آینده افزایش چشمگیری پیدا می‌کند و سازندگان بیشتری محصولات با پشتیبانی از این امکان روانه بازار می‌کنند. علاوه بر این عرضه گوشی‌های اقتصادی با امکان ۵G در کشورهای در حال توسعه باعث افزایش میزان کلی فروش گوشی‌های هوشمند در مقیاس جهانی می‌شود و بر اساس پیش بینی‌ها در سال ۲۰۲۳ به ۱٫۵ میلیارد دستگاه و تا سال ۲۰۲۵ به ۱٫۷ میلیارد دستگاه خواهد رسید.

در سال ۲۰۲۱ دو کمپانی سامسونگ و اپل موفق می‌شوند به ترتیب در صدر قرار بگیرند و پس از آن‌ها اوپو، ویوو و شیائومی تا جایگاه پنجم را به خود اختصاص خواهند داد.