کمپانی اپل با معرفی گوشی‌های خانواده آیفون ۱۱ خود در سال گذشته، بسیاری قابلیت‌های و ویژگی‌های جدید را هم معرفی کرد و این امکانات حالا دیگر تبدیل به استاندارد در گوشی‌های هوشمند این غول کوپرتینویی شده است. نرخ تازه سازی بالا و همچنین امکان ارتباطی ۵G دو مورد از محبوب‌ترین ویژگی‌هایی به شمار می‌روند که در اغلب گوشی‌های ۲۰۲۰ شاهدشان هستیم و همچنین انتظار می‌رود که سری جدید آیفون ۱۲ هم از این دو ویژگی بهره مند باشند. همچنین امسال شاهد تغییر دیگری در آیفون‌های تازه خواهیم بود. آیا آیفون ۱۲ قرار است در همه نسخه‌ها به نمایشگر اولد مجهز شود؟

همان طور که احتمالا می‌دانید، یکی از انتقادهای پررنگ متوجه اپل، استفاده این برند از پنل‌های نمایش LCD در گوشی‌هایش است. برای یادآوری باید بگوییم گوشی آیفون ۱۰ آر که به قیمت ۷۰۰ دلار معرفی شد هم مانند آیفون ۱۱ سال گذشته به نمایشگر LCD مجهز شده بود. در همین حال اغلب کمپانی‌های رقیب، گوشی‌های خود را که در همین بازه قیمتی قرار داشتند، مجهز به نمایشگر اولد روانه بازار کردند.

 

آیفون-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

خوشبختانه امسال همه‌چیز برای گوشی‌های آیفون ۱۲ فرق دارد. این خانواده قرار است شامل آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مکس، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس شود. همه این گوشی‌ها قرار است امسال با نمایشگر پیشرفته اولد معرفی شوند. همان طور که می‌دانید، سامسونگ بزرگ‌ترین تأمین کننده پنل‌های نمایش اولد است اما اپل ممکن است در این زمینه با سازنده دیگری به نام BOE همکاری کند. ظاهرا این غول کوپرتینویی در تلاش است تا میزان وابستگی خود را به سامسونگ کاهش دهد. همچنین در نظر داشته باشید که هزینه نمایشگرهای BOE کمتر است.

اما ناچ همچنان باقی می‌ماند!

یک منبع معتبر گفته است که هر چهار مدل گوشی جدید آیفون ۱۲ به نمایشگر اولد مجهز می‌شوند اما ناچ همچنان در طراحی همه نسخه‌ها باقی می‌ماند زیرا کمپانی سازنده هنوز نتوانسته است ماژول Face ID را درون نمایشگر تعبیه کند.