هشدار اپل به آسیب پذیری دوربین‌های آیفون

اپل امروز یک سند پشتیبانی جدید منتشر کرد که به کاربران آیفون درباره قرار دادن دستگاه‌های خود در معرض فرکانس‌های ارتعاشی خاص مانند موتورهای موتورسیکلت هشدار داد.
لنزهای دوربین iPhone با لرزش‌گیر اپتیکال (OIS) یا فوکوس خودکار با حلقه بسته AF به دلیل استفاده از ژیروسکوپ و یا حسگرهای مغناطیسی برای حرکت و ارتعاش هنگام عکاسی یا فیلم‌برداری، مستعد آسیب‌پذیری هستند.

هشدار اپل
هشدار اپل

سیستم‌های OIS و حلقه بسته AF

سیستم‌های OIS و حلقه بسته AF در iPhone برای دوام طراحی شده‌اند. با این حال ، همانطور که در مورد بسیاری از لوازم الکترونیکی مصرفی که شامل سیستم‌هایی مانند OIS می‌شود ، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض ارتعاشات دامنه بالا در محدوده فرکانس خاص ممکن است عملکرد این سیستم‌ها را تضعیف کرده و منجر به کاهش کیفیت تصویر برای عکس‌ها و فیلم‌ها شود. توصیه می‌شود از قرار دادن آیفون در معرض ارتعاشات دامنه زیاد خودداری کنید.

اپل توصیه می کند

به دلیل این خطر ، اپل توصیه می کند که کاربران، آیفون خود را مستقیماً به شاسی یا فرمان چنین موتورسیکلت‌هایی متصل نکنند چون انتقال مستقیم ارتعاشات می‌تواند شدید باشد. حتی اگر آیفون‌های خود را بر روی دستگاه‌های کم مصرف متصل می‌کنند حداقل از یک مانع لرزشگیر استفاده کنند تا احتمال هرگونه آسیب را به حداقل برسانند.

اپل قبلاً هشدار داده بود که

اپل قبلاً هشدار داده بود که سیستم‌های OIS و حلقه بسته AF می‌توانند از تداخل مغناطیسی آسیب ببینند که عملکرد دوربین را در هنگام استفاده از برخی لوازم جانبی آیفون کاهش بدهد ، ارتعاشات می‌توانند به آسانی منجر به آسیب دائمی به سیستم‌ها شوند.
همه مدل های آیفون، از iPhone 7 به بعد ، و همچنین iPhone 6 Plus و iPhone 6s Plus دارای OIS و یا مدار بسته AF هستند و به طور بالقوه تحت تأثیر قرار ارتعاشات آسیب زننده می‌گیرند.