چندی پیش کانال یوتیوبی JerryRigEverything در یک ویدیو تلاش کرد بدنه گوشی سامسونگ Galaxy Z Flip را از نظر دوام مورد آزمایش قرار دهد. این کانال با انتشار ویدیوی مذکور نشان داد که روکش شیشه‌ای منعطف نسل جدید سامسونگ هم مانند روکش گوشی قبلی سازنده به نام گلکسی فولد همچنان در مقابل اصابت اجسام با درجه سختی نه چندان بالا آسیب پذیر است.

سامسونگ حتی در مراسم رونمایی هم به این موضوع به خصوص اشاره کرده و مدعی شده بود که توانمندی روکش شیشه‌ای در این گوشی جدید در مقایسه با گلکسی فولد بیشتر شده است اما حالا ویدیوی JerryRigEverything خلاف این ادعا را نشان می‌دهد.

اما هزینه نهایی تعمیر برای گوشی سامسونگ Galaxy Z Flip چقدر است؟

در وب‌سایت سامسونگ هزینه‌ای برای تعمیر نمایشگر گوشی Galaxy Z Flip ذکر نشده؛ همان طور که این جزئیات درباره گلکسی فولد هم در دسترس نیست. از طرفی هم یکی از افشاگران معتبر هندی توانسته است این هزینه را برآورد و افشا کند.

این هزینه مربوط به اولین دفعه تعویض نمایشگر و همچنین ارزان‌تر از هزینه دومین بار تعویض آن است. اگر نمایشگر گوشی سامسونگ Galaxy Z Flip شما دچار مشکل شد و مجبور به تعویض آن شدید، باید ۱۳۹ دلار بابت آن پرداخت کنید. این قیمت تنها کمی کمتر از هزینه تعویض برای نمایشگر گوشی سامسونگ گلکسی فولد است. بدین ترتیب پیش بینی می‌شود که هزینه تعمیر و تعویض دفعات بعدی برای نمایشگر این گوشی سامسونگ حدودا ۵۰۰ دلار باشد.

برای مقایسه به هزینه ۲۴۹ دلاری برای تعویض نمایشگر در گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ پلاس که در وب‌سایت رسمی خدمات سازنده درج شده است اشاره می‌کنیم. همین قیمت می‌تواند به خوبی نشان دهنده این موضوع باشد که هزینه تعویض نمایشگر منعطف Galaxy Z Flip بدون شک بالاتر خواهد بود. علاوه بر هزینه بالای نمایشگر منعطف، همچنین باید به زحمت نیروی کار در تعویض آن هم اشاره کرد.