دیروز نوکیا در کنار ۶ گوشی جدیدی که معرفی کرد از یک هدفون کاملا بی‌سیم به نام نوکیا لایت ایربادز هم رونمایی کرد. این هدفون طراحی جمع و جوری دارد که خیلی خوب در جیب جای می‌گیرد و فقط قیمت ۷۵ یورو برای آن در نظر گرفته شده است است.
هر کدام از گوشی‌های این هدفون آنقدر شارژدهی دارند که بتوانند ۶ ساعت پخش موسیقی داشته باشند. کیس این هدفون هم با باتری ۴۰۰ میلی‌آمپر ساعتی که دارد، می‌تواند زمان شارژدهی کلی این هدفون‌ها را تا ۳۶ ساعت افزایش دهد. زمانی که خود کیس هم به شارژ نیاز داشته باشد، به راحتی می‌توان آن را به کمک پورت USB-C که روی بدنه‌اش قرار گرفته شارژ کرد.


این دومین باری است که نوکیا هدفونی در این دسته‌بندی معرفی می‌کند. مدل قبلی نوکیا پاور ایربادز لایت نام داشت که شاید به نظر برسد به خاطر وجود «پاور» در اسمش، شارژدهی بهتری از هدفون جدید نوکیا دارد اما اینطور نیست! هدفون قبلی نوکیا با اینکه طراحی متفاوتی هم داشت، ۳۵ ساعت شارژدهی را در مجموع ارائه می‌کرد اما حالا هدفون جدید این رقم را یک ساعت افزایش داده است.
از این ماجرا که بگذریم، نوکیا لایت ایربادز از درایورهای صوتی ۶ میلی‌متری بهره می‌برد که می‌توانند فرکانس‌های صوتی از ۲۰ تا ۲۰ کیلوهرتز را پوشش دهند. همچنین این هدفون به بلوتوث ۵ هم مجهز شده و به صورت تکی در گوش هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.