واتس‌اپ هفته گذشته اعلام کرد به موجب قوانین جدید این شرکت تا روز ۸ فوریه (۲۰ بهمن) کاربران باید موافقت کنند که فیسبوک و شرکت‌های تابعه از داده‌های شخصی آن‌ها استفاده کنند و در صورتی که مخالف این قوانین باشند، دیگر قادر نخواهند بود از واتس‌اپ استفاده کنند. این اقدام واتس‌اپ موج بالایی از انتقاد را به همراه داشت و به دنبال آن، بسیاری از کاربران اقدام به نصب پیام‌رسان سیگنال در گوشی‌های خود کردند به طوریکه تعداد بالای کاربران جدید در سیگنال باعث ایجاد اختلال‌ در این پیام‌رسان شد. سیگنال هم دست به کار شده است و برای جذب بهتر کاربران جدید، ویدئویی آموزشی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد چگونه می‌توان مکالمات گروهی در پیام‌رسان‌های دیگر را به راحتی به این پیام‌رسان منتقل کرد.
اکنون ارسال کدهای تایید در حال حاضر با تاخیر همراه است. این پیام رسان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «اگر اخیرا نتوانسته‌اید حساب جدید خود را در سیگنال ایجاد کنید لطفا دوباره امتحان کنید چراکه سرورهای جدید آماده خدمت رسانی هستند.»
بسیاری از متخصصان معتقدند این پیام رسان که در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شده است به‌دلیل توانایی رمزگذاری پیام‌ها یا تماس‌های صوتی و تصویری یکی از امن‌ترین برنامه‌های پیام رسان در بازار است.