نکات و ترفندهای جالب نکات و ترفندهای جالب Galexy Z Flip3

Galexy Z Flip3 به دلیل طراحی محکم و قیمت مناسب تر در بازار گوشی های تاشو خواهان زیادی دارد.

حالا میخواهیم در این مطلب ترفندها و ویژگی های Galexy Z Flip3 را مرور کنیم.

۱ـ از صفحه نمایش به عنوان دوربین استفاده کنید.

برای انجام این کار دستگاه را در حالت بسته شده قرار دهید و دکمه ی قفل را در طرفین دوبار سریع فشار دهید تا دوربین به طور خودکار راه اندازی شود.

اگر نشد به منوی تنظیمات> ویژگی های پیشرفته بروید و رویکلیدجانبی” ضربه بزنید مطمئن شوید Double Press روشن است و راه اندازی سریع دوربین فعال شده.

هنگامی که دوربین راه اندازی شد فقط با ضربه زدن روی صفحه عکس میگیرید و یک شمارش معکوس به شما زمان را نشان میدهد تا آماده ی عکاسی شوید.

حالا اگر میخواهید فیلم بگیرید گزینه ی Video را جای Photo انتخاب کنید.

۲ـ از عکس های خود به عنوان تصویر زمینه ی صفحه نمایش بیرونی استفاده کنید

اگر به قسمت Settings> Cover screen> Clock style بروید میتوانید ۱۱ تصویر انتخاب کنید که بعضی از آنها متحرک هستند .

برای انتخاب عکس خودتان سبک ساعتی که ثابت است را انتخاب کنید و روی”تصویر پس زمینه” ضربه بزنید و انتخاب از گالری را باز کنید حالا شما میتوانید تا ۱۵ عدد عکس انتخاب کنید و قاب بندی آنهارا هم تعیین کنید.

این ۱۵ عدد عکس هر بار که Z Flip را باز و  بسته میکنید به شما نمایش داده میشوند.

۳ـ سلفی بدون استفاده از دست

ویژگی خوب گوشی های تاشو سلفی بدون  استفاده از دست است.

به سادگی برنامه ی دوربین را باز کنید. گوشی را تا کنید و زاویه را با توجه به قاب دلخواه تعیین کنید حالا کف دست را به دوربین نشان دهید.

شمارش معکوس آغاز میشود تا عکس شما ثبت شود.

اگر کار نکرد به تنظیمات دوربین بروید و در روش های عکس برداری گزینه ی نمایش کف دست را فعال کنید.

گزینه فعال کردن دستورات صوتی هم وجود دارد.

۴ـ ویجت ها بر روی صفحه نمایش بیرونی

صفحه نمایش بیرنی علاوه بر نمایش اعلان ها و ساعت به شما این امکان را میدهدبا کشیدن صفحه به چپ به مجموعه ای از ویجت ها

دسترسی پیدا کنید.

یک مجموعه ی پیش فرض قرار داده که شما میتوانید آن را تغییر دهید.

برای مدیریت به تنظیمات کاور اسکرین بروید و این بار ویجت را انتخاب کنید.

ویجت های مورد علاقه را انتخاب کنید و با ضربه زدن بر روی Reorder میتوانید ترتیب نمایش آنها را تغییر دهید.

۵ـ حالت انعطاف پذیری

حالت انعطاف پذیری فعلا یک ویژگی آزمایشی است.گوشی را تا میکنید برنامه در قسمت بالایی و قسمت کنترل و مدیریت در قسمت پایینی قرار میگیرد.

به تنظیماتبروید و سپس ویژگی های پیشرفته> Labs و سپس “Flex Mode panel” فعال کنید.

توجه داشته باشید با فعال کردن این ویژگی هر زمان که برنامه انتخاب شده را باز میکنید و صفحه را تا ۹۰ درجه خم کنید تا به این ویژگی دسترسی پیدا کنید.

۶ـ تطبیق صدا

به تنظیمات> صدا و لرزش> کیفیت صدا و جلوه ها بروید. اکنون روی “Adapt Sound” ضربه بزنید.

در این منو می توانید یکی از چهار گزینه فرکانس صدا از پیش تعیین شده را که به طور کلی برای گروه های سنی طراحی شده است ، بر اساس نحوه تغییر – به طور متوسط ​​- بخشهایی از حساسیت شنوایی خود در طول زمان تغییر دهید.

اگر می خواهید این ویژگی را  آزمایشی انجام دهید تا ببینید که  چگونه کار میکند  یک پروفایل سفارشی ایجاد کنید فقط “تست شنوایی من” را فشار دهید ، هدفون بلوتوث خود را وصل کنید ، به یک اتاق آرام بروید و آزمایش را انجام دهید.

۷ـ برای اطلاع رسانی ، صفحه  را به سمت پایین بکشید

در صفحه اصلی ، باید بتوانید فقط در هر نقطه ای از کاغذ دیواری به سمت پایین بکشید و اعلانات خود را به صورت کشویی قرار دهید (دیگر نیازی به رسیدن به بالای صفحه ندارید). با این حال ، اگر فعال نیست ، روی کاغذ دیواری خود فشار دهید و روی “تنظیمات” ضربه بزنید. اکنون گزینه “Swipe down for panel notification” را فعال کنید.

۸ـ صفحه اصلی خود را به افقی بچرخانید

یکی از گزینه هایی که به طور پیش فرض فعال نیست این است که هنگام چرخاندن گوشی ، صفحه اصلی شما به طور خودکار به حالت افقی بچرخد. اما می توانید این ویژگی را روشن کنید. فقط کافی است تصویر زمینه خود را فشار داده و دوباره روی “تنظیمات” ضربه بزنید. اکنون سوئیچ کنار “چرخش به حالت افقی” را تغییر دهید.

۹ـ شارژ بی سیم معکوس

از آنجا که ظرفیت باتری  Galaxy Z Flip3 زیاد نیست ، توصیه نمی کنیم این کار را همیشه انجام دهید ، اما می توانید از پشت گوشی برای شارژ بی سیم سایر محصولات استفاده کنید. به عنوان مثال برای مواردی مانند گوشی های سازگار یا ساعت های هوشمند شما مفید است.

چند روش برای استفاده از آن وجود دارد. می توانید با تنظیمات سریع ، کشیدن روی صفحه و ضربه زدن روی دکمه “اشتراک قدرت بی سیم” آن را روشن کنید. روش دیگر ، تنظیمات> مراقبت از باتری و دستگاه را باز کنید> روی “باتری” ضربه بزنید و اکنون “اشتراک برق بی سیم” را انتخاب کرده و آن را روشن کنید.

همانطور که گفته شد ، یک باتری بسیار کوچک در این گوشی وجود دارد ، بنابراین می توانید محدودیتی را در مورد میزان مجاز تخلیه با این ویژگی تعیین کنید. فقط روی “محدودیت باتری” ضربه بزنید و آن را روی درصدی که از آن رضایت دارید تنظیم کنید.

۱۰ـ حداکثر شارژ باتری را محدود کنید

در منوی تنظیمات بر روی گزینه ی “تنظیمات بیشتر باتری” ضربه بزنید.

گزینه هایی را مشاهده میکنید که برای استفاده ی بیشتر یا کمتر باطری شما وجود دارد. گزینه ای وجود دارد به نام “محافظت از باتری” که با فعال کردن آن باطری شما فقط تا ۸۵ درصد شارژ میشود که البته شارژ باطری شما در این حالت زودتر تمام میشود.

۱۱ـ حالت زمان خواب

یکی از ویژگی های پرکاربرد ما در هر گوشی مدرن سامسونگ حالت خواب است. به شما امکان می دهد زمانی را تنظیم کنید که صفحه نمایش به رنگ خاکستری تغییر کند و همچنین اعلان ها را خاموش کنید تا به شما کمک کند از تلفن خود خارج شوید و بخوابید. تنظیمات> رفاه دیجیتال و کنترل والدین را باز کنید. اکنون به پایین بروید و “حالت خواب” را انتخاب کنید.

می توانید آن را به صورت دستی تغییر دهید ، یا بهتر است ، گزینه برنامه ریزی شده را تغییر دهید و زمانی را انتخاب کنید که می خواهید هر شب پخش شود و برای کدام شبها باید اعمال شود.

۱۲ـ میانبرهای صفحه قفل خود را تغییر دهید

به طور پیش فرض ، وقتی تلفن شما قفل است ، دو نماد در پایین صفحه وجود دارد: تلفن و دوربین. اگر می خواهید آنها را به چیزی متفاوت تغییر دهید ، به تنظیمات> صفحه قفل بروید و “Shortcuts” را انتخاب کنید. روی میانبر سمت چپ ضربه بزنید و یکی از گزینه های دیگر را که نیازی به باز کردن ندارند انتخاب کنید. میتوانید مزاحم نشوید را فعال کنید یا ضبط کننده صدا یا ماشین حساب.

همچنین لیستی از برنامه ها وجود دارد که می توانید راه اندازی کنید ، اما برای دسترسی به آنها نیاز به اسکن اثر انگشت یا رمز عبور است.

 Galaxy Z Flip3
Galaxy Z Flip3