نوکیا  G50 5G، هنوز به جهان معرفی نشده است. با این‌ حال، وارد اخبار دشه است. تصاویری که از این گوشی نوکیا فاش شده و جزئیات دیگری هم از آن در دست هست.

اخبار کلی

ظاهرا نوکیا G50 5G، جوری طراحی دشه که یک گوشی مقرون ‌به‌صرفه باشد. این گوشی، جوری طراحی شده که افراد بتوانند با هزینه کم‌تر، از امکانات شبکه ۵G  استفاده کنند.

کمپانی نوکیا، به منظور شیرین‌تر و بهتر کردن تجربه خرید افراد، یک هدست  TWS، در کنار آن به خریداران می‌دهد.

قابلیت اتصال

همانطور که گفتیم، نوکیا G50 5G، قابلیت اتصال به شبکه ۵G را دارد. برای تراشه‌ی داخلی این کوشی، از اسنپدراگون ۴۸۰ استفاده شده است. اسنپدراگون ۴۸۰، با ۵ Qualcomm ساخته شده است.

در حقیقت، وجود ۵ Qualcomm است که قابلیت اتصال به شبکه ۵G را به صورت مقرون به‌صرفه، برای نوکیا G50 5G، فراهم می‌کند. نوکیا پیش از این هم از اسنپدراگون ۴۸۰ استفاده کرده است. ما در گوشی‌های X10 و X20 نوکیا هم این تراشه را دیده‌ایم.

مشخصات صفحه‌نمایش

برخلاف گوشی‌های قبلی که از اسنپدراگون ۴۸۰ استفاده می‌کردند، کمپانی در نوکیا G50 5G، از ال‌سی‌دی متفاوتی استفاده کرده است.

ال‌سی‌دی این گوشی ۷۲۰p است. همچنین این‌ گوشی، صفحه‌نمایش کوچک‌تری نسبت به گوشی‌های دیگر سری G نوکیا دارد.

مدل‌های قبلی این سری،G10 و G20 بودند. هر دوی این گوشی‌ها، با صفحه‌نمایش ۶.۵۲ اینچی وارد بازار شدند.

نوکیا  G50 5G
صفحه‌نمایش نوکیا  G50 5G

تازه‌سازی ویژگی‌ها

در مورد نوکیا G50 5G، هیچ خبری مبنی بر نرخ تازه‌سازی خاصی به دست نرسیده است. در تصاویری که از نوکیا G50 5G درز کرده است، ما حسگر اثر انگشت را هم می‌بینیم.

قدرت باتری

نوکیا G50 5G، از باتری با قدرت ۴۸۵۰  میلی‌آمپر استفاده می‌کند. با این‌ حال، نمی‌شود به شارژ شدن با سرعت بالا، در این گوشی امیدوار بود.

  این گوشی چیپست ۸ نانومتری را در کنار این قدرت باتری دارد. با این حال، تنها  تا ۱۰ وات سرعت شارژ شدن را افزایش می‌دهد.

گوشی‌های سری X نوکیا، سرعت شارژ را تا ۱۸ وات افزایش میدادند. این گوشی از سری G  است و این قابلیت را ندارد.

مشخصات دوربین

نوکیا G50 5G، دوربین سه‌گانه دارد. آنطور که در تبلیغات این گوشی اعلام شد، دوریین اصلی آن، ۴۸ مگاپیکسل است. اطلاعاتی از دو دوربین دیگر در دست نیست. و ما نمی‌دانیم نوکیا قرار است چه کیفیتی را برای دو دوربین دیگر درنظر بگیرد.

نوکیا، در گوشی G20، که از همین سری است، ۵W ultrawide را  به علاوه ماکرو و سنسور عمق داشت. احتمالاً این گوشی هم  حداقل این امکانات را برآورد کند.

نوکیا  G50 5G
دوربین سه‌گانه نوکیا  G50 5G

قیمت گوشی

نوکیا G50 5G، با قیمت ارزان‌تری نسبت به X10، در بازار به فروش خواهد رسید. این گوشی، ارزان‌ترین گوشی نوکیا است. اما نمی‌شود گفت ارزان‌ترین گوشی موجود در بازار است.

انتظار می‌رود این گوشی مقرون‌به‌صرفه، قیمتی بین ۲۳۰ تا ۲۵۰ یورو داشته باشد.البته، این مورد هم مشخص نیست که با این قیمت، بشود گوشی را با هدست تهیه کرد. احتمالاً هدست تنها یک طرح موقت برای نوکیا G50 5G باشد.

نوکیا  G50 5G به همراه هدست
نوکیا  G50 5G به همراه طرح تشویقی هدست

زمان عرضه

هیچ خبری از تاریخ دقیق عرضه نوکیا G50 5G به بازار، در دست نیست.  نوکیا مشغول ساختن  سری جدید X هم هست.

احتمال این وجود دارد که نوکیا G50 5G، هم‌زمان با X50 وارد بازار بشود. با این حال، این تنها یک احتمال است و نمی‌توان اطمینان صد در صدی به آن کرد.