روز گذشته تصویری منتسب به گوشی آینده اپل در فضای وب منتشر شد که ممکن است این سازنده در طی سال ۲۰۲۱ آن را تحت عنوان آیفون ۱۳ یا ۱۲ اس معرفی کند.

بر اساس این تصویر تازه، احتمالا چشمگیرترین تغییر در طراحی گوشی جدید آیفون در ماژول دوربین اصلی آن باشد. پیش از این ماژول و تک تک لنزهای درون آن در پنل پشتی گوشی‌های آیفون کمی از سطح بدنه برجسته‌تر طراحی شده و بیرون زده بودند اما حالا در تصویر تازه شاهد هستیم که روکش شیشه‌ای همه سطح ماژول را پوشانده است.

این تغییر در طراحی، گوشی جدید اپل را از نسل‌های قبلی متمایز می‌کند و علاوه بر این کاربر آن به راحتی می‌تواند دوربین را با یک حرکت تمیز کند. از آنجا که مدتی تقریبا طولانی و چند ماهه تا زمان تقریبی رونمایی اپل از این گوشی جدید باقی مانده است، انتظار می‌رود که در آینده شاهد انتشار تصاویر رندر بیشتری از آن باشیم.

اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

تا به حال شاهد انتشار شایعه‌های متعددی درباره گوشی جدید اپل بوده‌ایم و هفته گذشته هم برخی تحلیل گران معتبر در یادداشتی اعلام کردند که انتظار می‌رود هر چهار مدل در خانواده گوشی جدید آیفون ۱۳ به دوربین فوق عریض با دیافراگم ۱٫۸ مجهز شوند در حالی که گشودگی لنز در لنز فوق عریض گوشی اپل آیفون ۱۲ برابر ۲٫۴ بود. این تحلیل گران همچنین مدعی هستند که اپل قصد دارد در توسعه گوشی جدید خود از لنزهای به روزرسانی شده و بهبود یافته فوق عریض با قابلیت دیافراگم متغیر استفاده کند.

آیفون ۱۳ پرو

تحلیل گران همچنین ادعا می‌کنند که نسخه استاندارد گوشی جدید آیفون ۱۳ پرو همچنان از لنز تله فوتوی گوشی هوشمند آیفون ۱۲ پرو مکس برخوردار می‌شود و دارای فاصله کانونی ۶۵ میلی متر و دیافراگم ۲٫۲ است.

انتظار می‌رود که کمپانی اپل در طراحی و ساخت همه محصولات خانواده گوشی جدید آیفون ۱۳ از همان نمایشگرهای قبلی استفاده کند. بدین ترتیب شاهد مدل‌های ۵٫۴ اینچی و ۶٫۱ اینچی با دوربین دوگانه و دو مدل ۶٫۱ اینچی و ۶٫۷ اینچی با دوربین سه گانه خواهیم بود.