گوشی جدید اپل آیفون ۱۲ تا به حال بارها در گزارش‌ها دیده شده است و شاهد افشای مشخصات فنی آن هم بوده‌ایم اما همچنان دو نکته درباره آن مبهم باقی مانده که تازه‌ترین شایعه و خبر افشا شده منتسب به آن می‌تواند جزئیاتش را تأیید کند. یکی از این موارد احتمال کوچک شدن ناچ در نمایشگر و دیگری جزئیات دقیق کیت ماژول دوربین در پنل پشتی این چهارگانه تازه است.

دقیقا مشخص نیست که با مدل ۵٫۴ اینچ یا ۶٫۱ اینچی مواجه هستیم، اما به قطع می‌دانیم که اولین گوشی سطح پایین اپل با نمایشگر اولد است. افشاگر منتشرکننده این گزارش تأکید دارد که ناچ در این نمایشگر به بزرگی ناچ‌های بزرگ قبلی این گوشی‌ها است و بدین ترتیب همه شایعه‌های قبلی مبنی بر تلاش اپل برای کوچک‌تر کردن ناچ رد می‌شود. البته هنوز هم اندکی تردید باقی می‌ماند که آیا مدل‌های پیشرفته پرو با ناچ کوچک‌تر عرضه می‌شوند یا خیر؟

از طرفی اگر این گوشی جدید همان آیفون ۱۲ با نمایشگر ۵٫۴ اینچی باشد، این احتمال وجود دارد که ناچ آن دقیقا هم اندازه با ناچ نسل قبلی باشد اما با توجه به تعبیه آن درون نمایشگر کوچک، از نظر بصری بزرگ دیده شود.

مشخصات دوربین در گوشی جدید آیفون ۱۲

حالا به جزئیات دقیق دوربین در هرکدام از مدل‌های چهارگانه گوشی جدید آیفون ۱۲ دست یافته‌ایم. می‌دانیم که دو گوشی جدید آیفون ۵٫۴ و ۶٫۱ اینچی به دوربین دوگانه در پنل پشتی مجهز می‌شوند و مدل‌های پرو هم ماژول سه گانه خواهند داشت. بدین ترتیب منطقی به نظر می‌رسد که اپل مانند آیفون ۱۱ همچنان تله فوتو را تنها برای نسخه‌های پیشرفته پرو نگه دارد.

اپل-آیفون-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

هنوز نمی‌دانیم که آیا لنزهای عریض و فوق عریض در گوشی‌های آیفون ۱۲ در ابعاد ۵٫۴ و ۶٫۱ تحت عنوان آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مکس (احتمالی) بهبود پیدا می‌کند یا خیر. از طرفی مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد امور اپل، روز گذشته در یادداشتی اشاره کرد که این گوشی‌های جدید حتما با دوربین تازه‌تر و بهبودیافته‌تری عرضه خواهند شد.

البته هنوز مشخص نیست که دوربین‌های ۱۲ مگاپیکسلی که درون آیفون ۱۱ هم تعبیه شده است به روزرسانی خواهد شد یا خیر اما تحلیل گر مذکور صراحتا به بهبودهایی برای سایر لنزهای ماژول اصلی اشاره کرده است.