نظرسنجی: آیا گلکسی زد فلیپ ۳ بهتر از آیفون ۱۳ است؟

نظرسنجی در رابطه با انتخاب بین زد فیلیپ ۳ و آیفون ۱۳ انجام شده است و من در اینجا سعی کرده‌ام به مقایسه این دو گوشی بپردازم. حرف زدن از قیمت روزافزون گوشی‌های هوشمند، کار بیهوده‌ای است. همه ما به خوبی می‌دانیم که گوشی‌های هوشمند بازار،  هرروز گران‌تر از دیرو زمی‌شوند. این افزایش قیمت امروز، در سال ۲۰۲۱، تا جایی پیش رفته است که برای داشتن یک گوشی پرچمدار، باید بیش‌از ۱۰۰۰ دلار خرج کنید و اکثر گوشی‌های خوب و جدید، قیمتی بالاتر از ۱۰۰۰ دلار دارند.

با معرفی رسمی سری آیفون ۱۳، اوضاع کمی پیچیده تر شد. من نمی‌توانم زبان (یا انگشتانم) را روی کیبورد حرکت بدهم و از گفتن اینکه اپل در حفظ قیمت مدل‌های جدید آیفون با قیمت‌های سال گذشته آیفون ۱۲ کار بزرگی کرده است، سر باز بزنم.

از طرف دیگر، این کار اپل کمی شبهه برانگیز است. با توجه به اینکه قیمت آیفون جدید با آیفون سال گذشته مو نمی‌زند، این سوال پیش می‌آید که آیا آیفون ۱۳ اصلا تفاوت چشمگیری با آیفون ۱۲ دارد؟ و آیا تغییرات آن نسبت به نسخه قبلی آنقدری هست که ارزش خریدن و تعویض را داشته باشد؟ این سوالات، مخصوصا وقتی تشدید می‌شوند که شما یک آیفون از سری جدید آیفون‌های بازار، مثل آیفون ۱۲ و یا آیفون ۱۱ را دارید.

نظرسنجی

در گوشه آبی حلقه، ما سامسونگ و دستگاه تاشو مقرون به صرفه آن  را داریم – Galaxy Z Flip 3. قیمت این گوشی از ۹۹۹ دلار شروع می شود که مشابه قیمت مدل پایه آیفون ۱۳ پرو است.  به نظر شما خرید کدام یک از این دو گوشی به‌صرفه‌تر برایتان تمام می‌شود و اقتصادی‌تر است؟

سامسونگ یا آیفون؟

آفرین به شمایی که عجولانه جواب ندادید! این شبیه به مقایسه سیب و پرتقال است. مقایسه صرفا بر مبنای مارک، چیز عقلانی‌ای نمی‌تواند باشد.

با این حال، این نکته را لازم است در نظر داشته باشید که ایفون تا به حال نسخه تاشویی منتشر نکرده است و هیچ اپل تاشویی وجود ندارد و اگر شما تمایل به پا گذاشتن در این سرزمین تازه کشف شده دیجیتالی دارید، چاره‌ای جز انتخاب کردن سامسونگ که این فناوری را ارائه می‌دهد ندارید.

اکنون، بدیهی است که با خرید Z Flip 3 و همچنین یک دوربین سلفی زیر نمایشگر، یک صفحه نمایش تاشو خواهید داشت و این‌ها تمام مواردی است که شما قادر به پیدا کردن ان‌ها در ایفون ۱۳ نیستید.همه چیزهای دیگر کم و بیش بین هر دو گوشی قابل مقایسه است.

ویژگی‌های برابر

هر دوی این گوشی‌های تقریبا ۱۰۰۰ دلاری، دارای صفحه نمایش OLED 120 هرتزی (ساخته شده توسط یک شرکت – Sam-khm-sung)، وضوح نمایشگر و تراکم پیکسل تقریباً یکسان هستند، فضای ذخیره سازی پایه، ظرفیت باتری، همه بسیار به هم نزدیک است. بهترین چیپست ها در هر دو گوشی، شاید سیستم دوربین بهتر در آیفون ۱۳ پرو و ​​Face ID در مقابل اسکنر اثر انگشت بهتر  در گلکسی وجود است. یک جا سامسونگ کم می‌آورد و یک جای دیگر آیفون با کم اوردن، ان را جبران می‌کند و بالعکس. و درنهایت ما دو گوشی ۱۰۰۰ دلاری در جدول مقایسه داریم که می‌توان گفت ویژگی‌های عمده‌شان اختلاف کمی دارد و در مجموع کیفیت برابری را ارائه می‌کنند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیش‌تر درباره Z Flip 3 می‌توانید به این لینک مراجعه کنید و مطالب صفحه را مطالعه کنید.

شما کدام را انتخاب می‌کنید؟

وقتی یک لحظه به آن فکر می کنید، این مقایسه دیگر به نظر نمی رسد. بنابراین، ما از شما می‌پرسیم، کدام یک  از این دو معامله بهتر است؟ آیا آیفون ۱۳ پرو را می‌خرید یا به جمع تاشوداران می‌پیوندید و گلکسی زد فلیپ ۳ را می‌گیرید؟ یا به هیچ کدام از آن گوشی ها اهمیت نمی دهید و ترجیح می دهید با ۹۹۹ دلاری که به سختی به دست آورده اید، چیزی کاملا متفاوت دریافت کنید؟ گزینه های زیادی در این بازه قیمتی وجود دارد – از جمله یک دستگاه تاشو از موتورولا، و دسته ای از کشنده های پرچمدار OnePlus.

آیا گلکسی زد فلیپ ۳ بهتر از آیفون ۱۳ پرو است؟ اگر تمایل دارید به این نظرسنجی پاسخ دهید می‌توانید به این سایت مراجعه کنید. همچنین نتیجه نظرسنجی تا الان در زیر آمده است و شما می‌توانید کلیت سمت و سوی نظرات افراد را درآن ببینید.

نظرسنجی