آپدیت نرم افزارها

شهریور ماه امسال هم تقریبا تمام شده و ما مانند سال های قبل رویداد اپل را پشت سر گذاشتیم. طبق سنت هر ساله، اپل بعد از معرفی ios و سایر سیستم عامل های دستگاه های خود در رویدادWWDC در خرداد ماه هر سال، پس از معرفی آیفون ها در رویداد شهریور ماه نسل بعدی ios را به صورت عمومی برای کاربر ها عرضه می کند. و اکثر کاربر ها هم به دلیل ویژگی های عالی ios های جدید دستگاه خود را در صورت امکان به ورژن بعدی ios آپدیت می کنند. اما بعد از این که نرم افزار های ایرانی ای اپ استور اپل حذف شدند و کاربران به سمت استور های ایرانی روی آوردند، در این ارتقا و نصب نرم افزار ی با مشکل رو به رو می شوند. 

نصب نرم افزار
نصب نرم افزار

اجازه نصب نرم افزارها

اپل به دلایل امنیتی اجازه نصب نرم افزار از سورس های خارج از اپ استور را به راحتی نمی دهند. از این رو بعد از تحریم ایران توسط اپل، کاربر ها نرم افزار های مورد نیاز ایرانی خود را از طریق پلتفرم های ایرانی نصب می کنند. شرکت ها هم برای این منظور UDID دستگاه مشتریان را به عنوان اکانت برنامه نویس به اپل معرفی می کند تا اپل اجازه دهد نرم افزار ها به روی گوشی مشتریان نصب شود. اپل هم برای شناختن اکانت برنامه نویس هزینه ای دریافت می کند که استور های ایرانی هم این هزینه را از مشتری دریافتم می کنند. 

نصب آپدیت ios

اما پس از نصب آپدیت ios، نرم افزار هایی که از اپ استور دانلود نشده باشند، نمی توانند اجرا شوند و باید دوباره آن را نصب کرد. از این رو چاره ای جز حذف و نصب مجدد آن ها ندارید. اگر اکانت شما درون استور ایرانی که از آن سرویس دریافت می کنید هنوز زمان داشته باشد، می توانید به راحتی نرم افزار ها را مجدد نصب کنید و به آسانی آن ها را اجرا کنید. اما اگر زمان استفاده شما به اتمام رسیده باشد چاره ای جز خرید مجدد اکانت برای نصب نرم افزار ها ندارید. این تنها راهی است که می توانید با استفاده از آن مشکل اجرا نشدن نرم افزار ها را حل کنید.

بعد از نصب مجدد نرم افزار ها

اگر هم بعد از نصب مجدد نرم افزار ها هنوز با اجرای نرم افزار ها مشکل داشتید و نرم افزار ها اجرا نمی شدند یا درست امکان اجرا شدن را نداشتند، حتما با پشتیبانی استور ایرانی که از آن استفاده می کنید تماس بگیرید و مشکل را از طریق خود استور برطرف کنید.

در انتها با توجه به تمام این مشکلات که برای کاربران ایرانی پیش می آید، خیلی ها باز هم اپل را ترجیح می دهند. دلیل آن ها هم قدرت بالای گوشی های این شرکت است. نظر شما درباره این مشکلات چیست؟ شما هم به این مشکلات برخورد کرده اید؟