نشت جدید سامسونگ گلکسی اس ۲۲ اولترا نشان می دهد که گوشی هوشمند مورد انتظار آنچنان که انتظار می رود یک مدل ارتقا یافته ای نخواهد بود. شایعات زیادی  پیرامون Galaxy S22 Ultra مطرح شده است. متأسفانه، اگر اطلاعات تازه ای از یک منبع معتبر به دست آید و ومورد اعتماد باشد، این انتظارات بالا باید کاهش یابد. علیرغم عدم تایید رسمی، گزارش های قبلی ادعا می کنند که اس ۲۲ اولترا یک گوشی هوشمند پر از ویژگی خواهد بود.

 

توضیحات اولیه

 

شایعاتی که وجود دارد این است که این تلفن یک ارتقاء بزرگ نسبت به نسل قبلی خود خواهد بود. ماه گذشته، گزارشی نشان داد که گوشی آینده سامسونگ دارای درخشان ترین صفحه نمایش تا کنون خواهد بود. سری گلکسی اس ۲۲ قرار است در سال ۲۰۲۲ با سه مدل عرضه شود. اینها شامل گوشی های هوشمند S22 Ultra، S22 Plus و Galaxy S22 می شوند. با توجه به اینکه سری S21 در ژانویه به طور رسمی عرضه شد، حدس زده می شود که سری گلکسی S22 تنها پس از دو ماه رسمی شود. با این حال، یک نشت جدید نشان می دهد که چیز زیادی برای هیجان زده شدن وجود نخواهد داشت.

 

به نظر می‌رسد طرفداران سامسونگ که بی‌صبرانه منتظر رسیدن به گلکسی اس ۲۲ اولترا بوده‌اند، دچار ناامیدی بزرگی شده‌اند. گزارش‌هایی که قبلا منتشر شده بود از وجود دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی بزرگ در پرچمدار نسل بعدی خبر می‌داد. با این حال، منبع آگاه Ice Universe ادعا می کند که این اتفاق نخواهد افتاد. طبق این افشاگر، گلکسی اس ۲۲ اولترا دارای تنظیمات دوربینی مشابه گلکسی اس ۲۱ اولترا موجود است. این افشاکننده نشان می‌دهد که اس ۲۲ اولترا با نسخه ارتقا یافته حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی Isocell HM3 که در حال حاضر در گلکسی اس ۲۱ اولترا موجود است، عرضه می‌شود. جدا از آن، تنظیمات دوربین پشتی نیز ثابت باقی خواهد ماند.

 

توضیحات دوربین

 

 

به عبارت دیگر، گلکسی اس ۲۲ اولترا دارای یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض و یک دوربین تله فوتو ۱۰ مگاپیکسلی با ۳ برابر و یک دوربین ۱۰ مگاپیکسلی دیگر با زوم ۱۰ برابر خواهد بود. به نظر می رسد برجسته ترین پیشرفت در دوربین های تله فوتو پرچمدار آینده باشد. طبق گزارش ها، این دوربین های تله فوتو دارای سنسورهای جدید ۱/۳٫۵۲ اینچی سونی خواهند بود. با توجه به Ice Universe، پیکسل های سنسورهای جدید در مقایسه با نسخه های قبلی که ۱٫۱۲μm در مقابل ۱٫۲۲μm ارائه می کردند، کمی کوچکتر هستند. برای کسانی که اطلاع ندارند، پیکسل های کوچکتر معمولا کیفیت تصویر پایین تری را ارائه می دهند.

 

سایر تغییرات مورد انتظار

 

علاوه بر این، تا جایی که به میدان دید لنزهای زوم ۳ و ۱۰ برابری مربوط می شود، ممکن است یک درجه افزایش یابد. این ناهماهنگی را می توان به عدم دقت در گرد کردن نسبت داد. با این حال، در اینجا قابل ذکر است که میدان دید لنز اصلی ظاهراً در جهت دیگر تغییر می کند. به عنوان مثال، می تواند از ۸۳ درجه اس ۲۱ اولترا به ۸۵ درجه دراس ۲۲ اولترا برسد. با این وجود، احتمالاً این تغییرات تفاوت قابل توجهی ایجاد نخواهند کرد.

نشت

 

جدا از مشخصات لنز و سنسور، دوربین ویژگی های بیشتری نیز دارد. بنابراین، با وجود داشتن سخت افزار مشابه، هنوز این احتمال وجود دارد که گلکسی اس ۲۲ اولترا بهتر از اس ۲۱ اولترا عمل کند. با این حال، شرکت فناوری کره جنوبی در تلاش برای دستیابی به امتیازات چشمگیر دوربین در تست‌های مختلف از جمله Dxomark، باید پیشرفت‌های قابل توجهی کسب کند. هنوز مشخص نیست که این تنظیم دوربین چگونه عمل خواهد کرد.

 

منبع مطلب