کمپانی مایکروسافت امسال با گوشی جدید Surface Dou و طراحی تاشو با نمایشگر دوگانه دوباره به بازار موبایل بازگشت. این گوشی جدید از قلم استایلوس و لولای ۳۶۰ درجه بهره می‌برد اما در بسیاری دپارتمان‌های فنی دیگر از سایر رقیبان منعطف موجود خودش سطح پایین‌تر است. منظور از این بخش‌ها تنها نمایشگر واحد با قابلیت انعطاف نیست بلکه در مشخصات فنی داخلی هم از آن‌ها یک سر و گردن پایین‌تر به نظر می‌رسد.

با توجه به آخرین خبر مرتبط، مایکروسافت قصد دارد حداقل یکی از این انتقادهای وارد به گوشی هوشمندش را مرتفع سازد. گوشی مایکروسافت Surface Dou حدود ۱۴۰۰ دلار قیمت دارد و در این بازه قیمتی چشمگیر، امکان ارتباطی ۵G یکی از حداقل‌های موردانتظار کاربران است. یک افشاگر با نام کاربری WalkingCat ادعا می‌کند که گوشی جدید و نسل آینده Surface Dou 2 که در حال حاضر با اسم رمز Zeta در دست توسعه است، از امکان ارتباطی ۵G هم بهره می‌برد.

از طرفی در حال حاضر گوشی‌های میان رده متعددی در بازار از امکان ۵G پشتیبانی می‌کنند و این گزارش چندان شگفت زده‌مان نمی‌کند. اما درباره محصولات جدید مایکروسافت باید خوشحال باشیم که سازنده آن‌ها را به چنین امکاناتی مجهز می‌کند زیرا با در نظر گرفتن گوشی فعلی Surface Dou، تعبیه امکان ۵G در نسل جدید هم پیشرفت به شمار می‌آید. گوشی هوشمند فعلی مایکروسافت Surface Duo فاقد امکانات رایج بسیاری ازجمله قابلیت شارژ بی سیم و NFC است. این گوشی هوشمند همچنین تنها یک لنز در دوربین اصلی خود دارد و کاربران نمی‌توانند حافظه داخلی آن را ارتقا دهند.

براساس گزارش‌ها، نسل جدید Surface Dou V2 نام دارد. در حال حاضر جزئیاتی درباره این گوشی هوشمند در دست نیست اما انتظار می‌رود مایکروسافت آن را با نمایشگر منعطف و یکپارچه توسعه دهد.