اپل در نسخه iOS 14.4 و iPadOS 14.4 را منتشر کرده است که شامل چند تغییر جزئی در دوربین و بلوتوث می‌باشد و علاوه بر آن، سه باگ امنیتی را نیز برطرف کرده است. که در ادامه به بررسی هر کدام از این تغییرات می‌پردازیم.

به‌روزرسانی دوربین و بلوتوث

می‌توانید مشخص کنید که به کدام نوع دستگاه صوتی از جمله بلندگو، استریوی اتومبیل، هدفون یا حتی سمعک از طریق بلوتوث متصل هستید. هدف اصلی این قابلیت این است که اطمینان حاصل شود سطح صدا به‌طور خودکار با دستگاهی که به تلفن وصل می‌کنید مطابقت دارد. با انجام این کار، اگر احتمال آسیب رسیدن به گوش کاربر به دلیل صدای بسیار بلند وجود داشته باشد، هشداری به فرد ارسال می‌شود. اکنون دوربین دستگاه قادر است کدهای QR کوچک‌تر را تشخیص بدهد.با نصب این به‌روزرسانی، مصنوعات تصویری عکس‌های HDR آیفون ۱۲ پرو حذف می‌شود.

تغییرات امنیتی برای سه باگ نرم‌افزاری

در نسخه‌های جدید سیستم‌عامل اپل، اصطلاحات امنیتی برای سه‌ آسیب‌پذیری محصولات این شرکت ارائه شده است. دو مورد از باگ‌ها در WebKit و Kernel کشف شده‌اند که به ترتیب موتور مرورگر سافاری و هسته‌ی سیستم‌عامل هستند. بعضی از افرادی که قصد سوءاستفاده از آسیب‌پذیری‌ یک دستگاه دارند، به ‌جای یک مورد، از چند باگ به‌صورت زنجیره‌ای استفاده می‌کنند. غیر عادی نیست که مهاجمان ابتدا آسیب‌پذیری‌های مرورگر دستگاه را به‌عنوان راهی برای دسترسی به سیستم‌عامل اصلی هدف قرار بدهند. . اپل در آینده نزدیک جزئیات بیشتری درباره این آسیب‌پذیری‌ها منتشر می‌کند و برای جلوگیری از حملات باید دستگاه خود را بروزرسانی کنید. برای دسترسی به جدیدترین نسخه iOS و iPadOS باید به بخش تنظیمات، General و سپس Software Update مراجعه و آن‌ها را بطور رایگان دانلود کنید.

 

نصب به‌روزرسانی watchOS 7.3

اپل برای مالکان ساعت‌های هوشمند اپل واچ هم بروزرسانی منتشر کرده. در WatchOS 7.3 با واچ فیس «Unity» و قابلیت «Time to Walk» برای کاربران سرویس فیتنس پلاس مواجه می‌شویم. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد در هنگام پیاده‌روی به داستان‌های الهام‌بخش گوش کنند. این بروزرسانی همچنین قابلیت ECG و هشدار ریتم نامنظم قلب را در اختیار کاربران در کشورهای بیشتری شامل ژاپن، فیلیپین، تایوان، تایلند و مایوت قرار می‌دهد. علاوه بر این، در جدیدترین نسخه WatchOS مشکلات عدم پاسخگویی کنترل سنتر و نوتیفیکشن سنتر هم برطرف شده‌‌اند. می‌توانید از طریق منوی تنظیمات به بخش General رفته و روی گزینه به‌روزرسانی نرم‌افزار (Software Update) کلیک کنید.