هواوی به تازگی شروع به عرضه نسخه EMUI 11 ثابت و نهایی برای Huawei P40 ، P40 Pro و Mate 30 Pro کرده است. تصویری از به روزرسانی از Huawei Ailesi در Reddit ارسال شده است.
قابل توجه ترین تغییرات، تغییرات جزئی است که بیشتر نشانگر اعتماد هوآوی به اندروید تغییر سیستم عامل هارمونی هواوی است. به عنوان مثال ، در صفحه راه اندازی مجدد ، صفحه نمایش EMUI همچنان می گوید “Powered by Android” اما دیگر از لگوی Android سبز استفاده نمی کند.
تغییر دیگر در متن وصله امنیتی است که به سادگی می گوید ” وصله امنیتی” و کلمه “ااندروید” را حذف کرده است.
برخی از حرکات هوایی جدیدی که در سری Huawei Mate 40 معرفی شده اند ، با این به روزرسانی به P30 هم رسیده اند. همچنین ، تم جدید EMUI به نام “شب پرستاره” نیز اضافه شده است.
نسخه به روز شده با شماره ۱۱٫۰٫۰٫۱۵۱ ارائه می شود و حدود ۱٫۱ گیگابایت فضای ذخیره سازی را اشغال می‌کند. با توجه به تحولات مداوم ممنوعیت Huawei در ایالات متحده و عدم توانایی آن در تأمین مجوز خدمات Google ، EMUI 11 آخرین نسخه “Android” برای این لیست گوشی های Huawei خواهد بود و اولین نسخه سیستم عامل Harmony انتظار می رود برای موفقیت در EMUI 11 زمینه بروزرسانی برخی از محبوب ترین گوشی های هوشمند این برند را برای سیستم عامل جدید Google-free Huawei فراهم کند.