انتظار می‌رفت که نسخه جهانی گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ به پردازنده جدیدتری از سری اگزینوس همین سازنده مجهز شود، اما به نظر می‌رسد که این گوشی جدید همچنان با پردازنده داخلی اگزینوس ۹۹۰ که پیش تر در گلکسی اس ۲۰ هم به کار گرفته شده بود، عرضه می‌شود.

خبرگزاری معروف XDA Developers گزارش کرده که در کدهای نرم افزاری رابط کاربری One UI 2.5 به دو پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس و اگزینوس ۹۹۰ اشاره شده است. این گزارش براساس شواهد مذکور پیش بینی کرده است که گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ در نسخه جهانی خود به همان اگزینوس ۹۹۰ مجهز شود.

البته قبل‌تر گفته شده بود که ممکن است سامسونگ، گوشی جدید گلکسی نوت ۲۰ خود را در همه نسخه‌ها به کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس مجهز کند. همچنین شاهد انتشار شایعه‌هایی مبنی بر توسعه پردازنده جدید اگزینوس ۹۹۲ برای تعبیه درون گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ بودیم. اما حالا ظاهرا همچنان با اگزینوس ۹۹۰ مواجه هستیم. این پردازنده عملکرد خوبی دارد، اما در مقایسه با عملکرد اسنپدراگون ۸۶۵ و حتی اسنپدراگون ۸۵۵ گاهی کم می‌آورد. البته که اسنپ دراگون ۸۶۵ پلاس در مقایسه با اسنپدراگون ۸۶۵ تنها کمی بهبود یافته است اما در آخر مقایسه عملکرد دو نسخه چینی و جهانی گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ با توجه به پردازنده‌هایشان شاهد تفاوت چشمگیری خواهیم بود.

 

سامسونگ-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

سامسونگ انتظار فروش چشمگیری ندارد

بازار موبایل در نیمه اول سال ۲۰۲۰ با کاهش میزان فروش مواجه شد. شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان دلیل این رخداد است و سامسونگ هم با توجه به وضعیت فعلی متوجه شده است که نمی‌تواند از نسل جدید گوشی‌های خودش انتظار فروش بالایی داشته باشد. سامسونگ همچنین به همین خاطر در سفارش قطعات به تأمین کنندگان خود جانب احتیاط را رعایت کرده و تعداد کمتر از انتظاری را نهایی کرده است.

گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ قرار است ۵ اوت (۱۵ مرداد) در خلال برگزاری رویداد آنپکد سازنده در سه مدل مختلف معرفی شود. هر سه مدل پرچمدار هستند اما در این میان نسخه گلکسی نوت ۲۰ پلاس اولترا احتمالا سطح بالاترین مدل خانواده خواهد بود.