اپل نسخه بتای iOS 15.2 را با گزارش حریم خصوصی برنامه و خلاصه اعلان بهبودیافته منتشر کرد

نسخه بتا iOS 15.2  منتشر شد.مدت کوتاهی پس از معرفی iOS 15.1 و iPadOS 15.1 به دستگاه های سازگار، اپل اکنون نسخه بتا iOS 15.2 را برای آزمایش کنندگان و توسعه دهندگان بتا منتشر می کند. آخرین تکرار بر روی آوردن برخی از ویژگی های وعده داده شده تمرکز دارد که با انتشار اولیه iOS 15 در دسترس نبودند.

یکی از قابل‌توجه‌ترین ویژگی‌های جدیدی که اضافه شده، قابلیت گزارش حریم خصوصی برنامه است که به شما امکان می‌دهد ردیابی کنید که برنامه‌های خاصی چقدر به اطلاعات خصوصی شما مانند مکان، عکس‌ها، میکروفون، مخاطبین و دوربین در هفت روز گذشته دسترسی داشته‌اند. این ویژگی در پس‌زمینه برنامه‌هایی را که با دامنه‌های دیگر تماس می‌گیرند نیز نگه می‌دارد.

نسخه بتا iOS 15.2

SOS اضطراری یا تماس خودکار به‌روزرسانی شده است. شما می‌توانید با فشار دادن هم‌زمان دکمه روشن/خاموش و دکمه صدا، به‌جای ۳ ثانیه قبلی، یک تماس اضطراری برقرار کنید. همچنین می‌توانید این کار را با چند بار فشار دادن سریع دکمه پاور انجام دهید.

خلاصه اعلان اکنون با ظاهر کارتی  که به خودش گرفته، بسیار سازماندهی‌شده‌تر به نظر می‌رسد.

نسخه بتا iOS 15.2

و در نهایت، کد منبع سیستم نشان می‌دهد که اپل ویژگی ایمنی ارتباطات را پیاده‌سازی کرده است که برنامه پیام‌های کودک را در iPhone، iPad و Mac ردیابی می‌کند و در صورت ارسال یا دریافت محتوای غیراخلاقی جنسی به والدین هشدار می‌دهد. این نرم‌افزار از یادگیری ماشینی روی دستگاه برای تجزیه‌وتحلیل و شناسایی چنین محتوایی استفاده می‌کند، بنابراین هیچ جاسوسی یا اشتراک‌گذاری خارجی وجود ندارد.

منبع مطلب:

https://www.gsmarena.com/apple_releases_ios_152_beta_with_app_privacy_report_and_notification_summary-news-51617.php