در آپدیت جدید اندروید، قابلیت ادیت ویدیو که پیش از این در نسخه آیفونی اپلیکیشن گوگل فوتوز وجود داشت، اکنون در اختیار کاربران اندرویدی قرار گرفته است. این قابلیت فقط منحصر به گوشی‌های پیکسل نبوده و برای تمام گوشی‌های اندرویدی عرضه شده است. احتمالا این آپدیت به صورت آنلاین درون برنامه انجام می‌شود اما اگر این ادیتور را در گوگل فوتوز خود مشاهده نمی‌کنید، بهتر است برای به‌روزرسانی آن به گوگل پلی مراجعه کنید.

گوگل قبلا اعلام کرده بود که این ابزار ادیت ویدیو، بیش از ۳۰ آپشن متفاوت خواهد داشت و اکثر زمینه‌ها مانند کراپ کردن، فیلترها، تنظیم روشنایی و کنتراست را نیز پشتیبانی می‌کند.

در کنار اضافه شدن این ویژگی، گوگل فوتوز مدت هاست که دنبال تغییرات بزرگی است. شرکت گوگل در ماه فوریه اعلام کرده بود که قصد آوردن ابزارهای ادیتینگ با استفاده از یادگیری ماشینی را برای دستگاه‌های پیکسل خود دارد و دسترسی به این ویژگی برای سایر گوشی‌های اندرویدی، تنها با داشتن عضویت گوگل وان امکان پذیر است.

گوگل همچنین از ماه ژوئن قصد پایان سیاست ذخیره عکس توسط کاربران به صورت نامحدود را داشته و پس از پایان ۱۵ گیگابایت ظرفیت گوگل درایو، باید برای ذخیره عکس‌های بیشتر به گوگل مبلغی بپردازید. همانطور که‌ می‌بینید پلتفرم گوگل فوتوز در حال قدرتمندتر شدن است اما دیگر کاملا رایگان نیست و برای برخی ویژگی‌ها مبلغی را برای دریافت از کاربران در نظر گرفته است. پس از این که اعلام شد ویژگی ادیت ویدیو موجود در نسخه iOS برای اندروید منتشر خواهد شد، اعلام کردند که قابلیت ادیت عکس نسخه اندروید نیز به زودی به iOS خواهد آمد.