فضاپیمای Tianwen-1 چین با موفقیت در مریخ فرود آمد و به رسم احترام به این مأموریت، اوپو نسخه ویژه فایند ایکس ۳ پرو با نام Find X3 Pro Mars Exploration Edition منتشر شده کرد. نسخه Oppo Find X3 Pro Mars Exploration Edition با رنگ جدید خاکستری ارائه می شود، که پنجمین گزینه رنگی برای پرچمدار می‌باشد که در رنگهای آبی، سفید، مشکی براق و کیهانی موکا موجود است.

اوپو می گوید سایه خاکستری از فضای بیرونی الهام گرفته و پنل پشتی گوشی از شیشه AG مه آلود با درخشش فلزی ساخته شده تا به بافت مواد از فضای خارج برسد. در قسمت پشتی Exploration Edition نیز Mars 2021 و Utopia Planitia به چشم می‌خورد که Utopia Planitia نام محل فرود Tianwen-1 در سیاره سرخ مریخ است.

علاوه بر این ، Find X3 Pro Mars Exploration Edition دارای سه فیلتر رنگی مریخ است که این قابلیت را دارد که عکس های گرفته شده روی زمین ظاهری شبیه به مریخ داشته باشند. همچنین این گوشی هوشمند ویژه دارای مشخصات سفارشی مریخی است، در حالی که تصاویر پس زمینه پویا طلوع و غروب خورشید را همراه با تغییر نور و سایه در سیاره سرخ در چهار زمان مختلف  صبح، ظهر، عصر و شب  نمایش می‌دهد.

نسخه Oppo Find X3 Pro Mars Exploration Edition در یک پکیج ویژه عرضه می شود و برخلاف نسخه معمولی، این نسخه در یک پیکربندی حافظه واحد ۱۶ گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابایت فضای ذخیره سازی ارائه می شود. نسخه ویژه این گوشی ۱۰۹۰ دلار قیمت دارد و هم اکنون در چین پیش فروش می شود و فروش آن نیز از ۱۶ مه آغاز می شود.