درست چند روز قبل از کنفرانس Snapdragon Tech Summit کوالکام در ۳۰ نوامبر، این کمپانی تغییراتی را در برندینگ و نام پلتفرم‌های موبایلی خود ایجاد کرده است. گفته می‌شود اکنون بیش از ۲ میلیارد دستگاه در جهان از چیپست‌های اسنپدراگون قدرت می‌گیرند.

توضیحات اولیه

کوالکام شایعات اخیر را تایید کرده و گفته است که به یک طرح نامگذاری جدید برای پلتفرم های موبایل خود روی خواهد آورد. این نام شامل یک سری تک رقمی و عدد نسل خواهد بود که شروع کننده آن، پلتفرم‌های پرچمدار جدید سری اسنپدراگون ۸ هستند. بنابراین بدون اینکه صریح باشد، کوالکام تایید می‌کند که نام این تراشه اسنپدراگون ۸۹۸ یا حتی شبیه به آن هم نخواهد بود. نام آن، اسنپدراگون ۸ نسل ۱ است. سال آینده میلادی هم اسنپدراگون ۸ نسل ۲ وارد بازار می‌شود.

کوالکام

ما کنجکاو هستیم که ببینیم این برای تراشه‌های سطح پایین‌تر چه معنایی خواهد داشت، زیرا خانواده‌های اسنپدراگون ۷، ۶ و ۴ همگی دارای چندین عضو به صورت موازی هستند.

ادامه توضیحات

در مرحله بعد، نام کوالکام کمتر در نام محصولات مرتبط با موبایل دیده می شود. در واقع، این شرکت می‌گوید که برندهای کوالکام و اسنپدراگون را از هم جدا کرده است، و در آینده، اسنپدراگون یک برند محصول مستقل خواهد بود (البته در صورت لزوم، پیوندهای خاصی با برند کوالکام دارد).

خوشبختانه، پسوند «۵G» در آینده از نام‌های پلتفرم تلفن همراه حذف خواهد شد، زیرا ۵G اکنون به اندازه‌ای فراگیر شده است که دیگر نیازی نباشد روی آن در اسم تراشه تأکید شود.کوالکام همچنین متعهد شده است که از این مرحله به بعد فقط پلتفرم های تلفن همراه با قابلیت ۵G را راه اندازی کند، بنابراین نیازی به اشاره به موارد واضح نیست.

از تغییرات جدید اسنپدراگون می‌توان به تغییر لوگو توپ آتشین آن اشاره کرد که طرح و شکل جدیدی را به خودش خواهد گرفت. ظاهراً رنگ‌بندی تراشه‌های این کمپانی نیز تغییر می‌کند و در رنگ‌های مختلف خاکستری، قرمز، نیکل و طلایی تولید می‌شوند که البته رنگ طلایی فقط مختص به نسخه مدل‌های پرچمدار است.

به گفته کوالکام، اسنپدراگون ۸ نسل ۱ به طور رسمی در اجلاس فناوری اسنپدراگون در ۳۰ نوامبر رونمایی خواهد شد.

 

 

منبع مطلب