مقدمه

درامد سامسونگ در فصل سوم سال جاری میلادی همانطور که انتظار می رفت،  به واسطه فروش چیپ و تجارت موبایل با ۷۳٫۹ تریلیون وون (۶۳ میلیارد دلار) درآمد و ۱۵٫۸ تریلیون وون (۱۳٫۴ میلیارد دلار) سود عملیاتی رکوردشکنی را به همراه داشت که بالاترین میزان در سه سال گذشته و دومین رکورد در تاریخ سامسونگ است. درآمدها ۱۰ درصد به صورت سالانه افزایش یافت در حالی که سود ۲۶ درصد نسبت به فصل سوم ۲۰۲۰ افزایش یافت.

توضیحات اولیه

به عنوان بزرگترین تولیدکننده تراشه جهان، قیمت‌های بالای تراشه‌های حافظه به معنای سود بالاتری برای سامسونگ است، حتی اگر افزایش هزینه‌های به سود بخش لوازم الکترونیکی مصرفی این شرکت ضرر وارد کند.همانطور که انتظار می رفت، کسب و کار نیمه هادی سامسونگ با افزایش تقاضا برای مراکز داده و سرورهای ابری سودآوری را به همراه داشت. مجموع فروش در بخش نیمه هادی ها بالغ بر ۲۶٫۴ تریلیون KRW (22.5 میلیارد دلار) است که نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد بهبود داشته است.

سایر توضیحات

کسب و کارهای مربوط به حافظه و پنل نمایشگر نیز شاهد افزایش عمده در تقاضا و سود بودند. تجارت ارتباطات سیار که شامل فروش گوشی‌های هوشمند می‌شود، شاهد تقاضای زیادی برای گوشی‌های تاشو مانند گلکسی زد فلیپ ۳ و گلکسی زد فولد ۳ و گوشی‌های میان‌رده گلکسی بوده است.، اگرچه فروش آن با کاهش ۸ درصدی به ۲۷٫۳۴ تریلیون وون(۲۳٫۳۳ میلیارد دلار) رسید.

سامسونگ انتظار دارد در سه ماهه چهارم درآمد قابل توجهی از بخش نمایشگر خود داشته باشد و این موضوع فقط به موبایل مربوط نمی‌شود و تقاضا برای نمایشگر دستگاه‌هایی مانند لپ تاپ، تبلت و کنسول‌های بازی نیز وجود دارد.