کمپانی اپل پس از عرضه آیفون‌ها و مک بوک‌های ۲۰۲۰ حالا دیگر برنامه‌های سال ۲۰۲۱ خود را تدوین می‌کند. این غول تکنولوژی حالا در حال برنامه ریزی برای همه دستگاه‌هایی است که قصد دارد در خلال سال ۲۰۲۱ معرفی و عرضه کند. امسال انتظار داریم اپل از چند مدل آیپد، خانواده گوشی جدید آیفون ۱۳ و همچنین چند مدل مک بوک پرده بردارد. بر اساس شایعه‌ها، اپل در حال حاضر مک بوک ایر ۲۰۲۱ را در دست طراحی و توسعه دارد و می‌خواهد آن را به بهبودها و به روزرسانی‌های متعدد عرضه کند.

با توجه به گزارش مرتبط بلومبرگ، این غول کوپرتینویی امسال یک مک بوک ایر جدید روانه بازار می‌کند. این مک بوک ایر جدید از طراحی نوین و همچنین سخت افزار داخلی تازه برخوردار می‌شود. نویسنده این گزارش همچنین حالا برخی جزئیات را درباره تغییرات و بهبودها در این دستگاه هوشمند افشا کرده است.

اپل مک بوک ایر ۲۰۲۱ باریک‌تر و سبک‌تر است و حاشیه‌های نمایشگر آن هم نازک‌تر خواهد بود

با توجه به این گزارش اخیر، مک بوک ایر ۲۰۲۱ با بدنه سبک‌تر و باریک‌تر ساخته می‌شود و نمایشگر آن هم حاشیه‌های باریک‌تری خواهد داشت. بدین ترتیب اپل قصد دارد مک بوک ایر را هم با ترند بدون حاشیه در نمایشگر طراحی کند. در این گزارش به استفاده دوباره از سیستم شارژ MagSafe هم اشاره شده است. درواقع این مک بوک ایر طراحی منحصر به فرد و نوینی دارد که آن را از سایر مک بوک پروها متمایز می‌سازد. اپل همچنین نسخه تازه‌ای از تراشه Apple M1 را با این مک بوک ایر جدید معرفی می‌کند. نسل جدید تراشه‌های مبتنی بر ARM اپل همچنان ۵ نانومتری ساخته می‌شود. گفته می‌شود که این کمپانی سازنده اولین تراشه‌های ۳ نانومتری موردنظرش را به TSMC سفارش داده است اما این سفارش تا پیش از ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ آماده تحویل نخواهد بود.

بلومبرگ گزارش کرده که مک بوک ایر جدید همچنین نسخه پیشرفته‌تری از مک بوک ایر قبلی و نه جانشین آن خواهد بود. این مک بوک با نمایشگر ۱۳ اینچی احتمالا در سه ماهه اول امسال عرضه می‌شود.