وارد کنندگان موبایل

طبق اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، ممنوعیت واردات ۷ مدل از گوشی‌های شیائومی به زودی برداشته می‌شود.

این مدل‌ها با دریافت آپدیت رسمی از سوی شیائومی، اکنون امکان برقراری تماس با سرشماره‌های اضطراری کشور را دارند. در حال حاضر مراحل نامه‌نگاری برای برداشته شدن ممنوعیت واردات این گوشی‌ها و اعلام آن به گمرکات کشور در حال انجام است و طی چند روز آینده ممنوعیت آنها برداشته می‌شود.

تیر ماه امسال بود که خبر ممنوعیت واردات ۱۸ مدل از گوشی‌های شیائومی، ریلمی و نوکیا،شنیدیم و  شوک بزرگی به بازار موبایل داد و از فروش فوق العاده ایی که گوشی های شیائومی در بازار داشت بشدت کاست .

مدل های گوشی

حالا انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرده ۷ مدل از این گوشی‌ها با دریافت آپدیت رسمی، امکان برقراری تماس با سرشماره‌های اضطراری کشور را دارند و به زودی ۱۸ مدل دیگر از گوشی‌های شیائومی نیز آپدیت‌های رسمی شیائومی را دریافت می‌کنند و با طی کردن همین پروسه، ممنوعیت واردات آنها نیز برطرف می‌شود.

مشکل ممنوعیت واردات برخی از مدل‌های گوشی‌های هوشمند به این خاطر ذکر شده بود که این گوشی‌ها امکان برقراری تماس با سرشماره‌های اضطراری کشور از جمله ۱۱۰، ۱۱۵ و ۱۲۵ را نداشتند.

ممنوعیت واردات

ممنوعیت واردات این گوشی‌ها روی موجودی بازار و البته قیمت دیگر مدل‌ها نیز تاثیر خود را گذاشت. حالا انتظار می‌رود با برطرف شدن مشکل واردات، مشکل کمبود ذخیره بازار هم حل شود و از طرف دیگر، قیمت گوشی‌های موبایل کاهش پیدا کند.

لیست گوشی هایی که ممنوعیت آن ها برداشته شده است  و یا به زودی برداشته می شود :

Redmi 9c

Redmi Note 8 (2021)

Mi 11 lite

Poco x3 Pro

Redmi note 10 Pro

Poco F3

Poco x3 Gr

Redmi note 10

Poco M3

Xiaomi REDMI NOTE 10

REDMI 9C

REDMI 9AT

POCO X3

POCO X3 NFC

Redmi Note 7 Pro

Redmi Note 9 Pro

Note 7 Pro

Realme 7

Realme 6 Pro

Realme 8 Pro

Realme 7 Pro

Realme 7i

Realme C21