تست سرعت اجرا برنامه ها

همواره تست سرعت اجرا نرم افزار در گوشی ها حرف آخر از نظر مقایسه را برای کاربران می زند. چرا که با وجود تمام بنچ مارک ها و اطلاعات سخت افزاری که شرکت ها از گوشی های خود منتشر می کنند، باز هم کاربران می خواهند در عمل قدرت گوشی ها را بدانند و با یک دیگر مقایسه کنند. در این تست فوق العاده می توانید از نتایج به دست آمده شگفت زده شوید.

مقایسه

برای به حداقل رساند خطای انسانی در این تست از ربات کمک گرفته می شود. به طوری که یک تعداد نرم افزار به روی گوشی ها توسط ربات اجرا می شود. درون هر برنامه هم عملیات خاصی توسط ربات اجرا می شود و در نهایت ربات برنامه بعدی را باز می کند تا تمام برنامه ها تمام شود. شما به راحتی با مقایسه زمان اجرا می توانید قدرت این دو دستگاه را با یکدیگر مقایسه کنید. علاوه بر این برنامه ها پس از پایان به ترتیب دوباره از آخر اجرا می شوند تا بتوان سرعت دوباره باز شدن آن ها را هم مقایسه کرد.

در این تست تعدادی برنامه های کاربردی، چند بازی سبک و سنگین اجرا می شود. همچنین در این تست می توانید سرعت خروجی گرفتن یک پروژه تدوین ساده و سرعت پردازش عکس را نیز مقایسه کنید. 

مشخصات آیفون سیزده پرومکس

آیفون ۱۳ پرو مکس با ۶ گیگابایت حافظه رم و پردازنده A15 اپل در یک سمت و گلکسی S21 اولترا با پردازنده اسنپدراگون ۸۸۸ و ۱۲ گیگابایت رم در سمت دیگر قرار دارند. نتایج این تست جالب است. چرا که در ابتدا گلکسی S21 اولترا از آیفون ۱۳ پرو مکس جلو تر است و نرم افزار  ها را کمی سریع تر انجام می دهد. اما زمانی که نوبت به اجرای ادیت عکس و فیلم می رسد پردازش آیفون به مراتب سریع تر است و از گلکسی S21 اولترا جلو می زند. همچنین در اجرا دوباره برنامه ها نیز آیفون چندین ثانیه از سامسونگ جلو می زند و برتری سامسونگ در اجرا برنامه ها تنها محدود به اول اجرای تست می شود.

برای مشاهده جزییات این تست می توانید این ویدیو را تا انتها تماشا کنید.

نظر شما درباره سرعت اجرای برنامه ها در این دو پرچم دار چیست؟ به نظر شما برنده اصلی کدام یک از دستگاه ها هستند؟