با توجه به ادعای مدیر ارشد بخش مصرف کنندگان برند هوآوی، خانواده پرچمداران P40 این سازنده در ماه مارس امسال رسما معرفی می‌شوند. همچنان که اطلاعات بیشتری درباره این گوشی‌های سطح بالای جدید منتشر می‌شود، کاربران تمایل بیشتری دارند تاریخ دقیق رونمایی را بدانند. تازه‌ترین اطلاعات منتشرشده از منابع چینی اشاره دارد که این گوشی‌های جدید در تاریخ ۲۶ مارس (۷ فروردین) رسما رونمایی خواهند شد. خانواده گوشی هوآوی P40 درست مانند اغلب پرچمداران اخیر این سازنده بیش از هرچیز به بازار چین برای فروش بیشتر امیدوار هستند. البته هوآوی همچنین در برخی دیگر از بازارهای جهانی منتخب خود اقدام به عرضه این مدل‌ها خواهد کرد.

اگر به خاطر داشته باشید، کمپانی هوآوی در ۲۶ مارس سال گذشته همچنین خانواده گوشی‌های پرچمدار P30 خود را در پاریس معرفی کرد. در این گزارش جدید با توجه به منابع چینی، اشاره شده که ممکن است سازنده مذکور نسل جدید پرچمداران خود را امسال هم در همین تاریخ معرفی کند. البته در حال حاضر نمی‌توانیم صحت اطلاعات را به طور کامل تأیید کنیم اما از طرف دیگر تنها اطلاعات تقریبا مطمئنی به نظر می‌رسد که در دست داریم.

هواوی-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

گمانه‌زنی‌ها درباره گوشی هوآوی P40

پیش بینی می‌شود که گوشی هوآوی P40 در سه مدل P40 استاندارد، P40 Pro و P40 Lite معرفی شود. این گوشی‌ها همچنین نمایشگر تمام صفحه با ناچ حفره‌ای دارند. دو مدل P40 استاندارد و P40 Lite به پردازنده Kirin 990 مجهز می‌شوند اما نسخه پیشرفته P40 Pro از پردازنده Kirin 990 5G قدرت می‌گیرد.

از نظر دوربین باید به سیستم ماژول سه گانه برای دو مدل اول اشاره کنیم اما دوربین در P40 Pro قطعا پیشرفته‌تر خواهد بود. این گوشی لنز استاندارد ۶۴ مگا پیکسلی بعلاوه لنز ۲۰ مگا پیکسلی فوق عریض، حسگر ۸ مگا پیکسلی تله فوتو و حسگر ToF از برند Leica دارد و علاوه بر آن انتظار داریم که لنزهای دوگانه پریسکوپ با پشتیبانی از امکان بزرگنمایی اپتیکال تا ۱۰ برابر هم داشته باشد. درباره کانفیگ نسخه لایت اطلاعاتی در دست نیست اما حتما سطح پایین‌تر از نسخه استاندارد P40 خواهد بود.