کمپانی ایسوس تایید کرده است که در تاریخ ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) از گوشی جدید ZenFone 8 پرده برمی‌دارد. مدت‌های مدیدی است که منتظر رونمایی این گوشی جدید هستیم و حالا روزشمار معرفی این گوشی ایسوس در وب‌سایت سازنده آغاز شده است. البته مشخصات چندانی از این گوشی جدید توسط سازنده افشا نشده و تنها به قدرتمند بودن و طراحی کامپکت آن رسما اشاره شده است. همچنین صفحه فرود این کمپین تبلیغاتی نشان می‌دهد که احتمالا تنها یک گوشی جدید از سوی ایسوس معرفی می‌شود؛ در حالی که پیش از این شایعه شده بود ZenFone 8 در یک خانواده با چند مدل مختلف عرضه خواهد شد.

گوشی جدید ZenFone 8 Mini

ابتدا در ماه فوریه امسال شایعه شد که یک گوشی پرچمدار و کامپکت از برند ایسوس در راه است و از آن زمان همچنان منتظر معرفی این گوشی جدید تحت عنوان ZenFone 8 Mini هستیم. این گوشی جدید همچنین دو روز پیش در پایگاه Geekbench دیده شد. گوشی مذکور با اسم رمز Sake و تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ به همراه ۱۶ گیگابایت حافظه رم بنچمارک شده است. گزارش بنچمارک همچنین نشان می‌دهد که این گوشی ایسوس نمایشگر ۵٫۹۲ اینچی اولد سامسونگ با وضوح تصویر ۲۴۰۰ در ۱۰۸۰ دارد و از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی هم بهره می‌برد.

در بخش دوربین انتظار می‌رود که ZenFone 8 Mini لنز استاندارد ۶۴ مگا پیکسلی Sony IMX686 به همراه حسگر IMX663 داشته باشد. همیشه ظرفیت باتری در گوشی کامپکت و کوچک ممکن است مشکل ساز شود و به همین خاطر انتظار داریم این قطه از تکنولوژی شارژ سریع ۳۰ واتی پشتیبانی کند. همچنین مدل مینی تنها گوشی جدید موردانتظارمان از ایسوس نیست بلکه انتظار داریم این سازنده از ZenFone 8 و ZenFone 8 Pro هم در کنار آن رونمایی کند.

ایسوس-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
ایسوس-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

Asus ZenFone 8

مدل استاندارد این خانواده با اسم رمز Picasso شناخته می‌شود و شناسه ASUS_ZS672KS/ASUS_I004D دارد. انتظار می‌رود این گوشی جدید با نمایشگر ۶٫۶۷ اینچی اولد ساخته شود و از تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ هم قدرت بگیرد. پیش بینی می‌شود که تفاوت نسخه استاندارد و مینی در کانفیگ دوربین آن‌ها باشد. احتمالا در ZenFone 8 شاهد ماژول چهارگانه مجهز به لنز ۶۴ مگا پیکسلی IMX686، ۱۲٫۲ مگا پیکسلی IMX363، ۲۴ مگا پیکسلی OmniVision OV24B1Q و لنز ۸ مگا پیکسلی OmniVision OV08A تله فوتو خواهیم بود.

Asus ZenFone 8 Pro

در آخر مدل پرو با اسم رمز Vodka و شناسه ASUS_ZS675KW/ASUS_I007D شناخته می‌شود و اطلاعات بسیار کمی هم از آن در دسترس است. انتظار می‌رود که این گوشی جدید هم تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ را حفظ کند. امیدواریم در هفته‌های آینده شاهد انتشار جزئیات بیشتری از این سری گوشی جدید ایسوس باشیم.