همانطور که می‌دانید، کمپانی اپل گاهی نسخه ارزان قیمتی از گوشی‌های آیفون خود را تحت عنوان SE روانه بازار می‌کند. این غول تکنولوژی در آوریل سال گذشته گوشی هوشمند iPhone SE 2 یا همان SE (2020) را عرضه کرد. این گوشی هوشمند در عین قیمت پایین از مشخصات فنی چشمگیر مانند تراشه A13 Bionic بهره گرفته است اما در عین حال نمایشگر کوچک ۴٫۷ اینچی دارد و نسبت نمایشگر به بدنه در آن ۶۵٫۴ درصد است. از سال ۲۰۲۰ تا کنون دیگر میانگین ابعاد نمایشگر در گوشی‌های هوشمند به حدود ۶ اینچ رسیده  و گوشی هوشمند iPhone SE 2 از این نظر از خیل رقیبان خود عقب افتاده است. از طرفی به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد تغییراتی در همین زمینه در طراحی گوشی جدید و ارزان SE 3 خود اعمال کند.

عملکرد گوشی هوشمند iPhone SE 2 در بازار چندان هم جالب نبود و بسیاری از کاربران از ابعاد نمایشگر، نسبت تصویر، دوربین، قابلیت شارژ و برخی دیگر از امکانات آن راضی نبودند. از نظر آن‌ها امکانات این گوشی در حد و اندازه یک گوشی ۲۰۲۰ نبود. از طرف دیگر در تازه‌ترین گزارش‌ها اشاره شده است که گوشی جدید iPhone SE 3 این مسیر را ادامه نمی‌دهد.

اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

بر اساس تحلیل‌ها، گوشی جدید iPhone SE 3 در سال ۲۰۲۲ معرفی می‌شود. کمپانی اپل این بار نه تنها تراشه داخلی را بلکه طراحی ظاهری دستگاه را هم دستخوش تغییر خواهد کرد.

تحلیل گران ادعا می‌کنند که با توجه به محبوبیت گوشی هوشمند آیفون ۱۱، ممکن است اپل در طراحی ظاهری iPhone SE 3 از این گوشی الهام بگیرد. بدین ترتیب گوشی جدید iPhone SE 3 به نمایشگر ۶٫۱ اینچی LCD و ناچ مجهز می‌شود.

در همین حال دوربین اصلی آن هم مانند آیفون ۱۱ طراحی می‌شود. بدین ترتیب ماژول دوربین اصلی شامل لنزهای دوگانه ۱۲ مگا پیکسلی اصلی و فوق عریض خواهد شد. تراشه داخلی گوشی جدید SE 3 هم احتمالا A14 Bionic خواهد بود.