با شروع رویداد سالانه CES که در لاس وگاس آمریکا برگزار می شود، کمپانی های دنیای تکنولوژی آخرین محصولات خود را به نمایش می گذارند. در این میان فعالان حوزه صدا هم از این قاعده مستثنی نبوده و بهترین تولید کنندگان، جدیدترین هدفون های خود را به این شهر و نمایشگاه آورده و عرضه کرده اند.

سنهایزر

هدفون-سنهایزر-علاالدین-پاساژ علاالدین
هدفون-سنهایزر-علاالدین-پاساژ علاالدین

این کمپانی باسابقه آلمانی در رویداد امسال ۴ مدل را به نمایش گذاشته است که دو مدل روی گوش و دو مدل دیگر از نوع داخل گوش هستند. البته نکات اشتراک همه این مدل ها بی سیم بودن آنهاست و اینکه در دسته ارزان قیمت ها جای می گیرند. نمونه های روی گوش HD 450BT و HD 350BT هستند که دارای نسخه پنجم بلوتوث هستند و از کدک های AAC، aptX و aptX Low Latency پشتیبانی می کنند. باتری HD 450BT در حدود ۳۰ ساعت با هر بار شارژ به کار خود ادامه می دهد. این مدل قابلیت حذف نویز اکتیو را داراست و دکمه های مخصوص دستیارهای صوتی گوگل یا سیری اپل را علاوه بر دکمه های مخصوص کنترل موسیقی و تماس ها روی خود دارد. قیمت این مدل ۱۷۹ یورو و مدل HD 350BT 99 یورو است.

هدفون-سنهایزر-علاالدین-پاساژ علاالدین
هدفون-سنهایزر-علاالدین-پاساژ علاالدین

دو مدل درون گوش CX 350BT و CX 150BT هستند که هر دو طراحی مشابه هم دارند، حدود ۱۰ ساعت با هر بار شارژ کار می کنند و از نسخه پنجم بلوتوث و کدک های صوتی SBC و AAC بهره مند هستند. مدل پیشرفته تر یعنی ۳۵۰BT از کدک های صوتی aptX و aptX Low Latency نیز پشتیبانی می کند. این هدفون با قیمت ۹۹ یورو در رنگ های سفید و مشکی از ماه آینده قابل خریداری خواهد بود. همچنین نمونه ارزان تر با رنگ مشکی و برچسب قیمت ۶۹ یورو در حال حاضر در دسترس است و نمونه سفید رنگ آن از ماه آینده عرضه می شود.

شور

هدفون-شور-علاالدین-پاساژ علاالدین
هدفون-شور-علاالدین-پاساژ علاالدین

تولید کننده کهنه کار و حرفه ای آمریکایی صنعت صدا یعنی شور هم دو مدل را در سرزمین خود به نمایش گذاشت. مدل اول Aonic 50 است که یک هدفون روی گوش میان رده محسوب می شود و از قابلیت حذف نویز قابل تنظیم برخوردار است. باتری آن با ۲۰ ساعت کار مداوم به شارژ مجدد نیاز خواهد داشت. قیمت آن ۳۹۹ دلار و عرضه آن از فصل بهار پیش رو خواهد بود.

هدفون-شور-علاالدین-پاساژ علاالدین
هدفون-شور-علاالدین-پاساژ علاالدین

مدل بعدی Aonic 215، و اولین ایربادز بدون سیم واقعی شور است که بر اساس مدل موفق و خوش قیمت SE215 ساخته شده و همانند این مدل از قابلیت حذف نویز بی بهره است. البته ایزولیشن و تیپ های فوق العاده SE215 آن را تا حد زیادی از قابلیت حذف نویز بی نیاز کرده بود و احتمالا در این مدل جدید هم چنین باشد. Aonic 215 هم از بهار ۲۰۲۰ و با قیمت ۲۷۹ دلار در دسترس خواهد بود.

JBL

هدفون-جی بی ال-علاالدین-پاساژ علاالدین
هدفون-جی بی ال-علاالدین-پاساژ علاالدین

این شرکت کارکشته آمریکایی هم امسال با هفت مدل پا به نمایشگاه لاس وگاس گذاشته است. البته هفت هدفون گیمینگ که تحت نام “کوانتوم” و با پسوندهای ۱۰۰، ۲۰۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰، ۸۰۰ و پرچمدار آنها که “کوانتوم وان” نام دارد عرضه خواهند شد. JBL قیمت های بسیار مناسبی را برای سری کوانتوم تعیین کرده است به طوری که از حدود ۴۰ تا ۳۰۰ دلار قیمت گذاری شده اند. لازم به ذکر است تمام این محصولات از ماه آوریل سال جاری میلادی برای علاقه مندان در دسترس خواهد بود.

جبرا

هدفون-جبرا-علاالدین-پاساژ علاالدین
هدفون-جبرا-علاالدین-پاساژ علاالدین

کمپانی دانمارکی جبرا هم دو مدل روی گوشی و داخل گوشی را در CES به نمایش گذاشت. مدل Elite 75t که هدفونی است کاملا بی سیم و ورزشی که با هر بار شارژ ۷٫۵ ساعت، و جمعا ۲۸ ساعت به همراه کیس کاربر را همراهی می کند. البته این هدفون در دو نسخه معمولی و “اکتیو” ارائه می شود که نوع اکتیو از استاندارد IP57 و با قیمت ۱۹۹ دلار، و نوع معمولی با استاندارد IP55 و برچسب قیمتی ۱۸۰ دلار از ماه آینده میلادی یعنی فوریه عرضه خواهد شد.

هدفون-جبرا-علاالدین-پاساژ علاالدین
هدفون-جبرا-علاالدین-پاساژ علاالدین

دیگر محصول جبرا، Elite 45h نام دارد که این کمپانی در مورد آن ادعا می کند در بازه قیمتی زیر صد دلار(۹۹ دلار) استانداردهای جدیدی را تعریف خواهد کرد. همچنین با هربار شارژ بیش از ۴۰ ساعت به طور مداوم به پخش فایل های صوتی می پردازد و تنها با ۱۵ دقیقه شارژ، می توان به مدت ۸ ساعت به موسیقی گوش سپرد.