اپل امروز در سکوت خبری پک باتری MagSafe خود را به قیمت ۹۹ دلار روانه بازار کرد. این باتری جدید فعلا به صورت اینترنتی از وبسایت رسمی کمپانی اپل برای علاقمندان قابل خرید است. MagSafe Battery Pack تنها در یک نسخه سفید مات با پورت ارتباطی لایتنینگ به منظور شارژ معرفی شده است.

در صفحه پشتیبانی این محصول جدید در وبسایت اپل توضیح داده شده است که MagSafe Battery Pack را می‌توان با توان بیشینه ۲۰ وات به طور سریع شارژ کرد. این پک باتری قادر است گوشی اپل آیفون ۱۲ را با شارژ سریع تا ۱۵ وات شارژ کند اما تنها در صورتی این امر امکان پذیر است که پک باتری به شارژر ۲۰ وات یا بیشتر متصل باشد. پک باتری همچنین در شرایطی که گوشی آیفون به شارژر خودش متصل باشد هم امکان شارژ شدن دارد. باتری جدید MagSafe در حالتی که به باتری متصل نباشد با توان ۵ وات گوشی آیفون را شارژ می‌کند.

این پک باتری شامل شارژر یا کابل ارتباطی نیست و اپل هم اعلام نکرده است که کاربران در صورت استفاده از آن چقدر می‌توانند به دوام باتری آیفون خود اضافه کنند. با توجه به گزارش خبرگزاری ۹to5mac این پک باتری ظرفیت ۱۱٫۲ وات ساعت یا ۱۴۶۰ میلی آمپر ساعتی دارد که برای شارژ کامل باتری گوشی آیفون مینی کافی به نظر می‌رسد.

بلومبرگ هم در فوریه گذشته گزارش کرد که که اپل در حال آماده کردن پک باتری MagSafe برای خانواده گوشی آیفون ۱۲ خود است. در این گزارش اشاره شد که پروتوتایپ این محصول به علت مشکلات نرم افزاری دچار مشکل گرم شدن بیش از حد شده بود.

این پک باتری دارای اهنربای مخصوص در بدنه است تا بتواند به دستگاه آیفون ۱۲ متصل شود ان را به طور بی سیم شارژ کند.