برند نوکیا اخیرا در بازار گوشی‌های پرچمدار با مشکلات مهمی مواجه شده است. پس از آنکه گوشی پرچمدار Nokia 9 PureView نتوانست به محبوبیت موردانتظار سازنده در بازار فروش برسد، شایعه‌های دیگری منتشر شد که از احتمال معرفی نسخه‌های جدیدتر این گوشی نوکیا تحت عناوین ۹٫۱، ۹٫۲ و ۹٫۳ PureView خبر می‌دادند. همچنین پس از انتشار شایعه‌ها درباره احتمال عرضه این گوشی‌های هوشمند، خبرهای دیگری از تعویق رونمایی رسمی آن‌ها به گوش می‌رسید اما به طور کلی انتشار این گزارش‌ها هرگز متوقف نشد.

حالا خبرگزاری ITHome گزارش کرده است که کمپانی HMD Global یک پرچمدار جدید با قابلیت ۵G را دست توسعه دارد و می‌خواهد آن را تا ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) در بازار چین  معرفی کند. این خبر دیگر یک شایعه معمولی نیست و نقل قولی معتبر از مدیر ارشد طراحی محصول HMD Global در چین است.

نوکیا-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
نوکیا-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

این مقام ارشد هیچ جزئیاتی درباره این گوشی جدید ارائه نکرده است. این گوشی جدید ممکن است اصلا در روال نام گذاری قبلی جای نگیرد و ۹٫۳ نباشد.

نوکیا حالا بیشتر در خانواده X فعالیت می‌کند. گوشی نوکیا X50 قرار است به دوربین ۱۰۸ مگا پیکسلی و تراشه اسنپدراگون ۷۷۵ مجهز شود. سایر مشخصات فنی منتسب به این گوشی جدید شامل دوربین زایس با لنزهای تله فوتو و عریض، نمایشگر ۶٫۵ اینچی ۱۴۴۰P+، نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی و باتری بزرگ ۶۰۰۰ میلی آمپر ساعتی می‌شود. این مشخصات در مقایسه با آنچه نوکیا تا به حال معرفی کرده است، سطح بالاتر به نظر می‌رسد.