شیائومی روز گذشته در حساب رسمی Weibo خود رسما اعلام کرد که از نوت بوک گیمینگ Redmi G رونمایی می‌کند. این لپتاپ جدید قرار است ۱۴ اوت (۲۴ مرداد) عرضه شود. لو ویبینگ در Weibo رسما اعلام کرد که ردمی تلاش می‌کند تا نوت بوک‌های گیمینگ کمتر از ۷۲۰ دلار معرفی کند و بدین صورت کمک کند تا کاربران کم سن و سال و جوان‌ترها هم بتوانند این محصولات را تهیه کنند.

این مدیر ارشد همچنین گفت که نوت بوک‌های گیمینگ رایج در سال ۲۰۲۰ نمایشگر بزرگ ۱۶٫۱ اینچی با نرخ تازه سازی ۱۴۴ هرتز و پشتیبانی از WiFi 6 خواهند داشت.

مشخصات فنی منتسب به لپتاپ جدید Redmi G

یک افشاگر معتبر در Weibo ادعا کرده است که لپتاپ جدید گیمینگ شیائومی از پردازنده معرفی نشده i5-10200H قدرت می‌گیرد. بدین ترتیب ممکن است با قیمت حدودی ۷۰۰ دلار بتوانید لپتاپی با نمایشگر ۱۶٫۱ اینچی، نرخ تازه سازی ۱۴۴ هرتز، بازه رنگی ۱۰۰% sRGB و تراشه i5-10200H+GTX 1650 تهیه کنید.

از نظر نام گذاری، مشخصات i5-10200H باید از i5-10300H موجود در بازار سطح پایین‌تر باشد و همچنین انتظار می‌رود که قیمت آن هم کمتر باشد. از آنجا که i7-10875H به مشخصات ۱۶ رشته‌ای ۸ هسته‌ای دست یافته است، انتظار می‌رود که اینتل یک نسخه تقویت شده از i5 را با ۶ هسته پردازشی و ۱۶ رشته عرضه کند.

شیائومی-علاالدین-پاساژ علاالدین-لپتاپ-خرید لپتاپ- قیمت لپتاپ

لپتاپ گیمینگ شیائومی Redmi 5 از نظر طراحی ظاهری به طور یکدست مشکی و اصطلاحا all-rounder توسعه یافته است. از تصویر آن اینگونه برداشت می‌شود که سمت راست و چپ بدنه آن و همچنین رویه‌اش بسیار باریک ساخته شده است. فریم پایین آن عریض دیده می‌شود و همچنین سوراخ‌های بزرگ دفع حرارت بدنه در هر دو سمت تعبیه شده است.

سایر محصولات گیمینگ ردمی

شیائومی تا به حال چند محصول گیمینگ عرضه کرده است. به جز لپتاپ‌های گیمینگ با همان برند شیائومی، شاهد رونمایی و عرضه صفحه کلید، ماوس و مانیتور گیمینگ هم بوده‌ایم. این برند همچنین یک برند زیرمجموعه مخصوص گیمینگ به نام بلک شارک دارد. بلک شارک تا به حال چند گوشی گیمینگ سطح بالا عرضه کرده و رقیب جدید برای گوشی‌های گیمینگ ASUS ROG، Nubia Red Magic و Lenovo Legion است.

آخرین محصول گیمینگ معرفی شده توسط شیائومی، مانیتور گیمینگ است. این مانیتور گیمینگ شیائومی ۲۴٫۵ اینچی است و عرضه آن از سپتامبر امسال آغاز می‌شود. همچنین نمایشگرهای ۲۹٫۵ و ۲۷ اینچی ۴K شیائومی که مخصوص گیمینگ هستند از ماه نوامبر عرضه خواهند شد. برند ردمی هم برنامه‌هایی برای مونیتورهای معمولی و گیمینگ ۲۷ اینچی و همچنین مونیتور گیمینگ ۲۳٫۸ اینچی دارد.