کمپانی هوآوی در کنفرانس روز گذشته در کنار لپتاپ هوشمند MateBook X UltraBook همچنین از لپتاپ جدید MateBook 13/14 Ryzen Edition رونمایی کرد. این لپتاپ جدید نه تنها به پردازنده داخلی Ryzen به روزرسانی شده است بلکه از پردازنده استاندارد AMD روی اولترابوک برای اولین بار قدرت می‌گیرد.

عملکرد

پردازنده این لپتاپ جدید Ryzen 4000 H است. در سطح بالاترین نسخه این لپتاپ جدید هم شاهد تعبیه پردازنده داخلی Ryzen 7 4800 H هستیم که ۸ هسته با ۱۶ رشته دارد. فرکانس پایه آن ۲٫۹ گیگاهرتز و بیشینه آ معادل ۴٫۲ گیگاهرتز است. پردازنده گرافیکی همراه این چیپست Vega 7 GPU است و همچنین از شارژر ۶۵ واتی بهره می‌برد.

نمایشگر و طراحی ظاهری

لپتاپ جدید هوآوی MateBook 13/14 Ryzen Edition نمایشگر لمسی ۲K دارد. نسبت نمایشگر به بدنه در نسخه ۱۳ اینچی ۸۸ درصد و در نسخه ۱۴ اینچی این دستگاه هوشمند ۹۰ درصد است. این نوت بوک تازه از بازه رنگی sRGB 100 درصدی پشتیبانی می‌کند و تجربه نمایش باکیفیتی دارد. لپتاپ جدید هوآوی از نظر طراحی ظاهری از بدنه باریک و براق فلزی بهره می‌گیرد. نسخه ۱۳ اینچی ۱٫۳ کیلوگرم وزن دارد و ضخامت بدنه آن ۱۴٫۹ میلی متر است. وزن و ضخامت در نسخه ۱۴ اینچی MateBook Ryzen جدید ۱٫۴۹ کیلوگرم و ۱۵٫۹ میلی متر است.

لپتاپ جدید هوآوی در نمای ظاهری خود طراحی ۲ در ۱ برای دکمه پاور دارد و این دکمه همچنین به عنوان حسگر تشخیص اثرانگشت عمل می‌کند. این لپتاپ جدید در رنگ خاکستری فضایی، نقره‌ای مهتابی و صورتی طلایی معرفی شده است.

هواوی-لپتاپ-خرید لپتاپ-قیمت لپتاپ-علاالدین-پاساژ علاالدین

قیمت عرضه

MateBook 13:

  • R5، ۴۶۰۰ H، ۱۶ گیگابایت رم + حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی SSD- 665 دلار
  • R7، ۴۸۰۰ H، ۱۶ گیگابایت رم + حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی SSD – ۷۳۷ دلار
  • R7، ۴۸۰۰ H، ۱۶ گیگابایت رم + حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی SSD (نمایشگر لمسی) – ۷۸۰ دلار

 

MateBook 14:

  • R5، ۴۶۰۰ H، ۱۶ گیگابایت رم + حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی SSD – ۷۲۲ دلار
  • R7، ۴۸۰۰ H، ۱۶ گیگابایت رم + حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی SSD  (نمایشگر لمسی) – ۷۶۷ دلار
  • R7 – ۴۸۰۰ H، ۱۶ گیگابایت رم + حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی SSD (نمایشگر لمسی) – ۸۲۴ دلار